PlusLiga: pewne zwycięstwo GKS-u Katowice

• Data publikacji: 20.01.2019, 20:23

Siatkarze GKS-u Katowice nie mieli większych problemów z pokonaniem Asseco Resovii Rzeszów 3:0, w meczu 16. kolejki PlusLigi. Tą porażką rzeszowianie praktycznie zamknęli sobie drzwi do fazy play-off.

Pierwszy set niezbyt porwał kibiców zgromadzonych w katowickiej hali. Obaj rozgrywający GKS-u opierali grę zespołu głównie na sile swoich skrzydłowych. Fantastycznie, jak zwykle spisywał się Tomas Rousseaux, zaś klasą dla siebie był Karol Butryn. Ataki Butryna pozwoliły gospodarzom odskoczyć na bezpieczną przewagę. Wśród gości, grę próbowali jakoś ciągnąć Thibault Rossard i Jakub Jarosz, ale efekt ich starań był żaden. Konsekwentni katowiczanie odjechali w pewnym momencie na pięć punktów, dzięki czemu spokojnie rozstrzygnęli losy tej partii na swoją korzyść. W drugiej odsłonie GKS nadal kontynuował dobrą grę. W zespole gości na parkiecie pojawił się Bartłomiej Lemański, który zmienił bezbarwnego Marcina Możdżonka. Jego wejście dało ekipie z Podkarpacia lekki powiew świeżości, ale tylko na chwilę. Słaba postawa rzeszowian nie zmuszała podopiecznych Piotra Gruszki do wielkiego wysiłku, w efekcie czego wygrali oni kolejnego seta. Na trzecią, jak się potem okazało ostatnią partię, gospodarze wyszli jeszcze bardziej zmotywowani. Doskonała gra w obronie i skuteczność w ataku Karola Butryna, umożliwiły im mocne uderzenie od pierwszej piłki. Trener Asseco Resovii Gheorghe Cretu prosił o kolejne przerwy, lecz nie potrafił pomóc swojej drużynie. W połowie tej partii na placu gry pojawił się Rafał Buszek, ale strata do zespołu z Katowic była już ogromna (8:14). Osamotniony w ofensywie Jakub Jarosz nie był w stanie nawiązać walki z przeciwnikiem. Ostatecznie GKS zwyciężył do 18 i w całym spotkaniu 3:0. Ta przegrana Asseco Resovii mocno skomplikowała ich sytuację w ligowej tabeli. Awans do play-offów wydaje się być praktycznie niemożliwy.

GKS Katowice - Asseco Resovia Rzeszów 3:0 (25:21, 25:23, 25:18)

GKS: Kohut, Komenda, Krulicki, Rousseaux, Quiroga, Butryn, Mariański (libero) oraz Sobański, Woch, Depowski, Fijałek

Asseco Resovia: Rossard, Shoji, Smith, Możdżonek, Jarosz, Mika, Masłowski (libero) oraz Schulz, Lemański, Perry, Kozub

MVP: Karol Butryn (GKS Katowice)