Hokej na lodzie - PHLK: pierwsze ćwierćfinały za nami

• Data publikacji: 20.01.2019, 22:12

Drużyny z grupy A okazały się lepsze w pierwszych meczach ćwierćfinałowych Polskiej Hokej Ligi Kobiet. Swoje wyjazdowe spotkania wygrały ekipy z Tychów i Oświęcimia.

Do Poznania na mecz z triumfatorkami rozgrywek grupy B przyjechała UKHK Unia Oświęcim. Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym, natomiast w drugiej drużyna gości trzykrotnie trafiała do bramki Kozic, w tym dwukrotnie wykorzystując grę w przewadze. Bramki Joanny Strzeleckiej, Anny Kot i Karoliny Trethan, które padły w ciągu niecałych dziewięciu minut, wydawały się gwarantować zwycięstwo najsłabszej drużynie grupy A. Na siedem i pół minuty przed końcową syreną drużyna PTH rozpoczęła jednak odrabianie strat - wówczas krążek do bramki skierowała najskuteczniejsza zawodniczka grupy B, Iga Schramm. Nie minęło pięć minut, a Kozice strzeliły bramkę kontakową - na listę strzelców wpisała się asystująca przy poprzednim golu Karolina Baran. Poznanianki miały świetną okazję na wyrównanie - na 2,5 minuty przed końcem spotkania Iga Schramm została zahaczona przez Klaudię Pelic podczas wychodzenia na sytuację "sam na sam" z golkiperką rywalek, a sędzia podyktował rzut karny. Liderka Kozic nie wykorzystała jednak tej okazji i mecz zakończył się porażką PTH 2:3.

Drugi mecz ćwierćfinałowy, w którym UKH Białe Jastrzębie podejmowały SKKH Atomówki GKS Tychy, był bardziej jednostronny. Już po pierwszej tercji tyszanki prowadziły 2:0, a bramki strzeliły Nicole Sosnowska i Sylwia Łaskawska. W piętnastej minucie Anna Kierc stanęła przed szansą strzelenia gola kontaktowego dla gospodyń, po tym jak sędzia podyktował rzut karny za uderzenie kijem, jednak tej okazji nie wykorzystała. W trzeciej tercji Karolina Churas i Aneta Michałek podwyższyły prowadzenie Atomówek i mecz zakończył się wynikiem 4:0 dla drużyny przyjezdnej.

W najbliższą sobotę w Oświęcimiu i Tychach rozegrane zostaną mecze rewanżowe. Na triumfatorki dwumeczów czekają półfinały, w których pewne miejsce mają dwie najlepsze drużyny grupy A fazy zasadniczej - TMH Polonia Bytom oraz GKS Stoczniowiec Gdańsk.