Serie A: Napoli lepsze od Lazio, gol Milika

• Data publikacji: 20.01.2019, 22:49

W najciekawszym meczu 20. kolejki Serie A, w niedzielny wieczór, Napoli podejmowało ekipę Lazio. Gospodarze pokonali rzymian 2:1, po trafieniach Jose Callejona i Arkadiusza Milika.

Faworytem tego meczu byli gospodarze, jednak to rzymianie jako pierwsi groźnie zaatakowali. W 5. minucie Sergej Milinković-Savić odebrał piękne dośrodkowanie i głową skierował piłkę w lewy róg bramki. Doskonałą interwencją popisał się jednak Alex Meret. Kilka minut później odpowiedział Arkadiusz Milik, ale jego uderzenie minimalnie przeszło nad poprzeczką. Polski napastnik ponownie spróbował zaskoczyć bramkarza Lazio w 23. minucie, ale Albańczyk był na posterunku. Gospodarze dopięli swego jedenaście minut potem. Dries Mertens podał do Jose Callejona, a Hiszpan strzelił nie do obrony w prawy dolny róg. 180 sekund dalej było już 2:0. Tym razem Milik swojej szansy nie zmarnował, w cudowny sposób wykonując rzut wolny.

Po zmianie stron, znów to goście pierwsi zaatakowali. Rezerwowy Joaquin Correa, będąc niekrytym w szesnastce, nieznacznie posłał futbolówkę obok lewego słupka. Z biegiem minut, piłkarze obu drużyn marnowali kolejne dobre okazje - Ruiz, Immobile i Callejon. Jednak w 65. minucie, po podaniu Correi, gola kontaktowego zdobył Ciro Immobile. Wydawało się, że Lazio poszuka bramki wyrównującej, lecz pięć minut później ich plany pokrzyżował Francesco Acerbi, który wyleciał z boiska. Gianluca Rocchi zmuszony był pokazać mu drugą żółtą kartkę za podcięcie rywala. Do końca wynik nie uległ już zmianie i zespół z Neapolu zainkasował cenne trzy punkty.

Napoli 2:1 Lazio (2:0)

Bramki: Callejon (34'), Milik (37') - Immobile (65')

Napoli: Meret - Malcuit, Albiol, Maksimović, Rui - Callejon (88' Hysaj), Diawara (72' Verdi), Zieliński, Ruiz - Mertens (83' Ounas), Milik

Lazio: Strakosha - Radu, Acerbi, Luiz Felipe (28' Bastos) - Lukaku (46' Correa), Milinković-Savić (73' Patric), Lucas Leiva, Parolo, Lulić - Luis Alberto, Immobile

Żółte kartki: Zieliński - Milinković-Savić, Acerbi, Luis Alberto, Lulić

Czerwona kartka: Acerbi

Sędzia: Gianluca Rocchi