VfL Wolfsburg zostaje w Bundeslidze

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.05.2018, 22:50

Zespół Wolfsburga dwukrotnie pokonał Holstein Kiel i zapewnił sobie utrzymanie. W pierwszym meczu był 3:1, a w drugim "Wilki" wygrały 1:0.

VfL Wolfsburg zajmując 16. miejsce w Bundeslidze musiał grać w barażach. Tam trafił na drużynę Holstein Kiel, która zajęła trzecie miejsce w 2.Bundeslidze.

Pierwszy mecz był rozgrywany w Wolfsburgu. Gospodarze byli faworytami i sprostali tej roli. Po golach Origi'ego, Brekalo i Malli'ego pokonali Kiel 3:1. Bramkę dla gości zdobył Schindler. Jakub Błaszczykowski grał w ostatnich dziesięciu minutach.

Drugi mecz również ułożył się po myśli "Wilków". Mimo, że przy piłce częściej utrzymywali się piłkarze Kiel, nie potrafili zdobyć bramki. Piłka raz wpadła do bramki Wolfsburga, ale sędzia odgwizdał rękę zawodnika Kiel. W pierwszej połowie po analizie VAR sędzia nie uznał bramki, którą strzelił Yunus Malli. Marzenia Holstein Kiel o awansie do Bundesligi legły w gruzach na kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry. Wtedy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Maximiliana Arnolda piłke do bramki skierował niepilnowany w polu karnym Robin Knoche. drużyna z Kolonii nie była w stanie zdobyć trzech bramek w tak krótkim czasie. w 92. minucie na boisku pojawił się Jakub Błaszczykowski, a chwile potem mógł świętować z kolegami utrzymanie w Bundeslidze.

VfL Wolfsburg - Holstein Kiel 3:1
Origi (13'), Brekalo (40'), Malli (56') - Schindler (34')

Holstein Kiel - VfL Wolfsburg 0:1