PGNiG Superliga kobiet: wygrana Startu Elbląg z Kobierzycami

• Data publikacji: 20.01.2019, 21:40

W najciekawszym pojedynku tej kolejki - Start Elbląg pokonał KPR Gminy Kobierzyce 28:25.

Spotkanie to było o tyle interesujące, że oba zespoły znajdują się w najlepszej szóstce w tabeli. Mecz rozpoczęła lepiej drużyna przyjezdnych, która nie okazała respektu przed gospodyniami. Sytuacja zmieniła się pod koniec pierwszej części spotkania, kiedy to Kobierzyce utraciły na chwilę koncentrację i popełniły kilka błędów. Szybko wykorzystał to Start, który wyszedł na prowadzenie 12:11. Druga połowa była bardzo wyrównana przez pierwsze 15. minut. Później do głosu doszły gospodynie, które dzięki skuteczności m.in. Justyny Świerczek i Magdaleny Balsam, uzyskały kilka bramek przewagi, której nie pozwoliły odrobić przeciwniczkom.

Blisko zdobycia swoich pierwszych punktów w sezonie była ekipa Kościerzyna w spotkaniu przeciwko Piotrcovii. Choć Piotrków mocno rozpoczął mecz, bo od prowadzenia 4:0, to gospodynie szybko się zmobilizowały i zniwelowały straty. W ataku brylowały Natalia Fesdorf oraz Joanna Gędłek. Do przerwy ich gra wyglądała bardzo dobrze, dzięki czemu prowadziły 19:16. Druga część spotkania przebiegała dokładnie tak samo, jak pierwsza. Gdyby nie przestój, który przydarzył się Kościerzynie w samej końcówce spotkania, cieszyłyby się z pierwszych punktów w sezonie. Pomimo poderwania się do walki, gospodynie musiały po raz kolejny uznać wyższość swoich przeciwniczek (31:32).

Ciekawe spotkanie odbyło się w Chorzowie, pomiędzy tamtejszym Ruchem a MKS-em Perłą Lublin. Pierwsze 30. minut, to wyrównana walka obu drużyn. Dzięki agresywniejszej i konsekwentnej grze, gospodynie do przerwy remisowały z rywalkami 10:10. Dopiero druga część pokazała, kto jest silniejszym zespołem i powalczy o medale. Przyjezdne nie dały większych szans Ruchowi, wygrywając 23:18.

Start Elbląg - KPR Gminy Kobierzyce 28:25

UKS PCM Kościerzyna - MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 31:32

KPR Ruch Chorzów - MKS Perła Lublin 18:23

Korona Handball Kielce - Energa AZS Koszalin 23:28

SPR Pogoń Szczecin - KPR Jelenia Góra 30:24