La Liga: Barcelona pokonuje Leganes

• Data publikacji: 20.01.2019, 22:54

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 20. kolejki hiszpańskiej ekstraklasy, Barcelona na Camp Nou pokonała Leganes 3:1. Zwycięstwo Blaugranie nie przyszło jednak łatwo. Zespół Ernesto Valverde utrzymał pięciopunktową przewagę w tabeli nad Atletico Madryt.

Pierwsza połowa spotkania upłynęła pod znakiem dominacji aktualnych mistrzów Hiszpanii. Z kilku wypracowanych sytuacji bramkowych, tylko raz Cuellar był zmuszony wyciągać futbolówkę z siatki. Na listę strzelców wpisał się Dembele. Francuz otrzymał podanie w tempo od Jordiego Alby, po czym precyzyjnie przymierzył w prawy róg bramki. Futbolówka odbiła się od słupka i ugrzęzła w bramce gości spod Madrytu. W drużynie gospodarzy aktywny był Luis Suarez, jednak Urugwajczyk nie mógł się wstrzelić przed przerwą. Leganes skupiło się na zabezpieczaniu dostępu do własnej bramki oraz wyprowadzaniu kontrataków, których było jak na lekarstwo.

Po zmianie stron odważniej zaczęli sobie poczynać przyjezdni. Sporo zamieszania w szeregi Barcelony wprowadzał Braithwaite. Duńczyk dobrą dyspozycję potwierdził w 57. minucie niedzielnej potyczki, wyrównując stan rywalizacji. Były piłkarz Middlesbrough wykorzystał dogranie z prawej strony boiska autorstwa En-Nesyriego, z czterech metrów pakując futbolówkę do bramki. Ernesto Valverde na utratę prowadzenia zareagował wprowadzeniem na plac gry Leo Messiego. Argentyńczyk rozruszał grę Barcy. Po jego uderzeniu Cuellar odbił piłkę wprost pod nogi Suareza, który takiego prezentu nie zmarnował, zdobywając drugiego gola dla Blaugrany. Pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry wyborną okazję na doprowadzenie po raz drugi do remisu mieli gracze Leganes. Rezerwowy Santos stanął oko w oko z ter Stegenem i uderzył obok słupka. Jak mówi stare piłkarskie porzekadło: "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić" - ta reguła znalazła potwierdzenie dzisiejszego wieczoru na Camp Nou. W doliczonym czasie wynik spotkania ustalił Leo Messi. Asystę ponownie zaliczył Alba.

Barcelona utrzymała pięciopunktową przewagę w tabeli nad Atletico. Z kolei do lidera dziesięć "oczek" traci trzeci Real Madryt. Leganes w tym momencie okupuje czternastą lokatę w tabeli La Liga. Duma Katalonii zwycięstwem w dzisiejszym spotkaniu, wyrównała porachunki z drużyną prowadzoną przez Pellegrino. W rundzie jesiennej bowiem na Estadio Butarque, Leganes niespodziewanie pokonało aktualnych mistrzów Hiszpanii 2:1.

FC Barcelona - CD Leganes 3:1 (1:0)

Bramki: Dembele 32', Suarez 71', Messi 90+2' - Braithwaite 57'

Barcelona: ter Stegen - Alba, Vermaelen, Pique, Sergi Roberto - Arthur (64' Rakitić), Busquets, Alena (64' Messi), Coutinho, Dembele (69' Malcom), Suarez

Leganes: Cuellar - Nyom, Tarin, Omeruo, Siovas, Silva - Oscar (86' El Zhar), Recio, Vesga (86' Eraso) - El-Nesyri, Braithwaite (78' Santos)

Żółte kartki: Busquets 12', Alena 54', Sergi Roberto 61' - Braithwaite 8', Tarin 23', Omeruo 30'

Sędzia: Ricardo de Burgos Bengoetxea