Ligue 1: pechowa porażka AS Saint-Etienne

• Data publikacji: 20.01.2019, 23:39

Olympique Lyon pokonał 2:1 AS Saint-Etienne w wyjazdowym spotkaniu. Dzięki temu Lyon wskoczył za AS na 3. miejsce w tabeli Ligue 1. Gola na wagę spotkania zdobył Moussa Dembele.

Mecz AS Saint-Etienne z Olympique Lyon zapowiadał się ciekawie, bo mierzyła się 3. i 4. drużyna ligi. St. Etienne w poprzednim spotkaniu w ostatnich minutach wygrał z Olympique Marsylią. Lyon miał serię trzech remisów.

W 13. minucie Memphis Depay miał szansę na zdobycie pierwszego gola w spotkaniu. Jego próbę udaremnił Stephane Ruffier, który był dobrze ustawiony na linii. W 21. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie za sprawą Romain Hamouma'y, który głową skierował piłkę do siatki. W pierwszej połowie to Lyon posiadał częściej piłkę, ale gospodarze gdy już przeprowadzali akcje to często zagrażali bramce Lopesa i oddawali więcej celnych strzałów.

W drugiej połowie sytuacja się nie zmieniała. Olympique Lyon szukał pierwszej bramki w spotkaniu, ale to gospodarze tworzyli groźniejsze sytuacje. Jedna taka miała miejsce w 62. minucie, kiedy to w polu karnym znalazł się Wahbi Khazri i oddał strzał, jednak zbyt lekki, by zaskoczyć Anthony'ego Lopesa. Później napastnik jeszcze dobijał, ale ponownie trafił w bramkarza. Trzeba przyznać, że Lyon miał nieco trochę szczęścia, że nie stracił drugiej bramki. 2 minuty później AS Saint-Etienne ponownie miało sporo pecha, bo ręką w polu karnym zagrał Loic Perrin. Do piłki podszedł Nabil Fekir i zamienił jedenastkę na gola. Ostatnie 30 minut to wiele akcji podbramkowych zarówno jednych, jak i drugich. Wyglądało na to, że nikt nie chciał dzielić się punktami. W 90. minucie znakomite okazje zmarnowali gospodarze, a dokładniej najpierw Lois Diony, który strzelił wprost bramkarza, a później Remy Cabella, któremu obrońca wybił piłkę z linii bramkowej. Po raz kolejny niewykorzystane sytuacje się zemściły na AS. W 5. minucie doliczonego czasu Leo Dubois dorzucił piłkę w pole karne, a tam najwyżej wyskoczył Moussa Dembele, który głową skierował piłkę do bramki. Olympique Lyon tym samym rzutem na taśmę zdobył trzy, bardzo ważne, punkty.

AS Saint-Etienne - Olympique Lyon 1:2 (1:0)

21' Hamouma - 65' Fekir (rzut karny), 90+5' Dembele

AS: Ruffer - Kolodziejczak, Subotic, Perrin, Gabriel (90' Polomat), Selnaes (81' Diousse), M'Vila, Monnet-Paquet, Cabella, Khazri, Hamouma (72' Diony)

Lyon: Lopes - Tete (80' Dubois), Marcelo, Denayer, Mendy, Ndombele, Aourar, Traore (58' Dembele), Fekir, Cornet (87' Terrier), Depay

Kartki: 43' Monnet-Paquet, 65' Perrin - 20' Marcelo, 71' Tete

Wyniki 21. kolejki Ligue 1:

OSC Lille - SC Amiens 2:1 (1:1)

45+2' Leao, 85' Xeka - 5' Otero

PSG - EA Guingamp 9:0 (3:0)

11', 68' Neymar; 37', 45', 80' Mbappe; 59', 66' 75' Cavani, 83' Meunier

AC Monaco - RC Strasbourg 1:5 (1:2)

22' Falcao - 12', 68' Ajorque; 17' Thomasson, 63' Sissoko, 90+4' Fofana

Olympique Nimes - Toulouse 0:1 (0:1)

41' Sanogo

Stade de Reims - OGC Nice 1:1 (1:0)

12' Oudin - 90+9' Walter (rzut karny)

Stade Rennes - Montpellier 0:0 (0:0)

Angers SCO - FC Nantes 1:0 (0:0)