NBA: znakomita druga połowa Derricka Rose'a

• Data publikacji: 21.01.2019, 10:41

Minnesota Timberwolves pokonali Pheonix Suns 116:114, a znakomity mecz rozegrał Derrick Rose, który w drugiej połowie zdobył 29 punktów, a w ostatniej sekundzie oddał rzut na zwycięstwo. Los Angeles Clippers pokonali 103:95 San Antonio Spurs. Marcin Gortat zagrał niecałe 7 minut.

Los Angeles Clippers zaskoczyli wszystkich i pokonali San Antonio Spurs na terenie rywala 103:95. Drużyna Marcina Gortata już w pierwszej kwarcie wypracowała sobie 12 punktów przewagi. To prowadzenie pielęgnowała aż do samego końca na tyle skutecznie, że SAS nie zdołali nawet zbliżyć się do przeciwnika. Żałować może LaMarcus Aldridge, który zdobył aż 30 punktów i 14 zbiórek w zaledwie 33 minuty. Po stronie Clippers najlepiej zagrał Tobias Harris, który otarł się nawet o triple-double, bo zdobył 27 punktów, zaliczył 9 asyst i zebrał 9 piłek. Zagrał jednak ponad 43 minuty. Marcin Gortat niczym się nie wyróżnił na parkiecie w San Antonio. Polak zdobył tylko 3 punkty i zebrał dwie piłki w 6 minut i 38 sekund. Fatalny mecz zagrał DeMar DeRozan, który trafił tylko 4 na 16 rzutów!

Derrick Rose po raz kolejny udowodnił, że należy mu się miejsce w All-Star Game. Amerykanin w obecnym sezonie świetnie wygląda w Minnesocie. Dzisiaj jego drużyna wygrała 116:114. Gospodarze mieli jednak bardzo ciężki mecz do rozegrania i przez większość czasu przegrywali. Na 30 sekund przed końcem Rose rzutem osobistym wyrównał stan spotkania na 114:114. Po nieudanej akcji Devina Bookera, piłkę w dłonie wziął znowu Rose, który rozegrał ostatnie 25 sekund sam i rzutem z odejścia zapewnił zwycięstwo swojej drużynie! Rozgrywający zdobył łącznie 31 punktów, czyli najwięcej spośród wszystkich występujących w dzisiejszym spotkaniu.