Serie A: Milan górą w starciu z Genoą

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 21.01.2019, 17:00

W meczu 20. kolejki Serie A AC Milan pokonał na wyjeździe Genoę 2:0 po bramkach Borini'ego i Suso. W spotkaniu nie wystąpił Krzysztof Piątek, który pauzuje za kartki.

W pierwszej połowie dłużej przy piłce utrzymywali się piłkarze Milanu, ale nie przekładało się to na groźne akcje. Bliżej wyjścia na prowadzenie była Genoa. Dwukrotnie przed utratą bramki swoją drużynę ratował Gianluigi Donnaruma. Najpierw świetnie obronił strzał Daniela Bessy, a później zdołał odbić piłkę po strzale Gorana Pandeva. W samej końcówce pierwszej części spotkania zawodnik Milanu Lucas Paqueta trafił w słupek.

W drugiej połowie mieliśmy więcej okazji na zdobycie gola. Dobrze w bramce spisywali się obaj bramkarze, którzy ratował swoje drużyny przed utratą gola. Pierwszy skapitulował jednak Andrei Radu, którego pokonał Fabio Borini. Szybko mogła odpowiedzieć Genoa, ale piłka po strzale Miguela Veloso wylądowała na poprzeczce. W 83. minucie golkiper Genui musiał drugi raz wyciągać piłkę z siatki. Tym razem pokonał go Suso, który wykorzystał świetne podanie Patricka Cutrone.

Genoa CFC - AC Milan 0:2 (0:0)

Bramki: Borini (72'), Suso (83')

Genoa: Radu - Biraschi (76' Petera), Romero, Zukanovic, Criscito - Lazović, Rolon, Veloso (84' Dalmonte),  Bessa - Kouame, Pandev (58' Favilli)

Milan: Donnaruma - Abate, Zapata (14' Conti),  Musacchio, Rodriguez - Paqueta, Bakayoko, Calhanoglu (79' Mauri), Suso (88' Castillejo), Cutrone, Borini

Kartki: Romero, Rolon, Zukanovic - Borini, Cutrone, Paqueta