Futsal Ekstraklasa: podsumowanie 13. kolejki

• Data publikacji: 21.01.2019, 21:40

Za nami 13. kolejka zmagań w ramach Futsal Ekstraklasy. W zakończonym przed momentem hitowym starciu Rekord Bielsko-Biała rozbił Orła Acanę Jelcz Laskowice 6:1.

Początkowo trzy mecze miały zostać rozegrane już w sobotę, jednak ze względu na żałobę narodową przełożone zostały o jeden dzień. Niedziela okazała się bardzo obfita w bramki. mocno odczuli to zawodnicy Pogoni Szczecin, którzy w wyjazdowym meczu z rozkręcającą się Gattą Active Zduńska Wola przegrali aż 12:3!

Pierwsze punkty w rundzie rewanżowej, choć nie bez bólu, zainkasowali torunianie. Ekipa z Grodu Kopernika stoczyła zacięty bój ze smokami z Pniew. Gola na wagę zwycięstwa w 38. minucie strzelił Tomasz Kriezel. Komplet oczek zgarnął także Piast Gliwice, który w drugiej połowie odwrócił losy spotkania w meczu z MOKS-em Białystok.

Niezwykle jednostronne rozstrzygnięcie miało hitowe spotkanie 13. kolejki. Do Bielska-Białej wyruszył rewelacyjny beniaminek spod Wrocławia. Pierwszy minuty meczu zwiastowały mnóstwo goli. Po trzech minutach było 2:1 dla gospodarzy. Później strzelali już tylko i wyłącznie miejscowi, którzy ostatecznie zwyciężyli 6:1, utrzymując tym samym czteropunktową przewagę na drugim w tabeli FC Toruń.