PlusLiga: kolejna przegrana Będzina, Olsztyn dziś górą

• Data publikacji: 21.01.2019, 22:38

Ciekawy mecz rozegrał się dziś na parkiecie siatkarskim między Będzinem a Olsztynem. Spotkanie 3:0 wygrali faworyci z AZS-u, ale drugi set przysporzył olsztynianom sporo kłopotów.

Spotkanie ósmego w tabeli zespołu z Warmii z ostatnim MKS-em zapowiadało się jako szybki i bezbolesny pojedynek. Tak też się rozpoczęło. Olsztyn rozgromił rywali w pierwszym secie, wygrywając tę partię 25:14. Podopieczni Michała Gogola brylowali w każdym aspekcie, za to będzinianie zbierali bat po bacie.

Coś jednak stało się w drugiej partii. Wówczas mecz zamienił się w bójkę o każdy jeden punkt, jednak nie było tak cały czas. Faworyci w końcówce mieli już przewagę nawet 21:15. Losy tego seta były właściwie już przesądzone. Wtedy nastąpił zastój w grze AZS-u, co skrupulatnie wykorzystał Będzin, który blokował coraz lepiej ataki przeciwników. Odrabiali szybko straty, doprowadzając do wyrównania na 23:23. Zaczęła się jatka. Partia rozstrzygnęła się dopiero przy stanie 38:36 dla Olsztyna.

Trzeci set, jakże odmienny od drugiego, a za to jaki znów podobny do pierwszego. Choć nie było aż takiego pogromu, do tę odsłonę siatkarze grający pod skrzydłami Gogola wygrali do 19.

AZS Olsztyn - MKS Będzin 3:0 (25:15 38:36 25:19)