LSK: wielkie emocje w Pile i wygrana Pałacu po tie-breaku

• Data publikacji: 21.01.2019, 22:12

Sporo emocji przeżyli fani Enei PTPS Piła w starciu z Bankiem Pocztowym KS Pałac Bydgoszcz. Pięć setów i huśtawka nastrojów w tym ostatnim dały ostatecznie zwycięstwo siatkarkom z miasta nad Brdą.

Pierwszego seta dość pewnie wygrały bydgoszczanki, pozwalając rywalkom na zdobycie zaledwie 17 punktów. Świetnie funkcjonowały skrzydła, na których Tamara Gałucha oraz Ewelina Krzywicka praktycznie się nie myliły. Natomiast problemy z przyjęciem bydgoskiej zagrywki co rusz miała Olga Strantzali. W drugiej partii pilanki wzięły się do roboty i odrobiły straty, czego efektem była ich wygrana 25:20. Gospodynie uzyskały pięciopunktową przewagę za sprawą kapitalnej serii na zagrywce Aleksandry Trojan. Choć gra pilanek nie porywała, to dzięki Marharyty Azizovej oraz Klaudii Kaczorowskiej udało się wygrać tego seta. W trzeciej części mieliśmy deja vu z pierwszego seta. Ponownie zwyciężyły przyjezdne i ponownie do... 17. Mimo uzyskania przewagi, to gospodynie dość szybko dopadły zespół z Bydgoszczy. Enea PTPS posypała się w wyniku kontuzji Azizovej, zaś trener zdecydował się wprowadzić młodą środkową Julię Piotrowską. Ten manewr dał tylko chwilowe nadzieje, które szybko zostały jednak zgaszone.  Kolejna część spotkania to był kolejny wielki powrót zespołu z Piły. Choć początek nie był zbytnio udany, to właśnie dzięki Piotrowskiej i jej zagrywki udało się nawiązać skuteczną walkę. Udało się triumfować do 21, a kibiców czekał tie-break. W nim, od samego początku kapitalnie spisywały się pilanki, które prowadziły już 4:0 i 8:1 (w międzyczasie Piotr Matela wziął czas "bierzcie się ku..a do roboty" - apelował 39-letni szkoleniowiec), i wtedy... wtedy coś się stało. Skuteczne kontrataki i gra blokiem dały Bydgoszczy remis po 12, a zszokowane miejscowe siatkarki nie były w stanie się już podnieść.

Enea PTPS Piła - Bank Pocztowy Pałac Bydgoszcz 2:3 (17:25, 25:20, 17:25, 25:21, 15:17)

Enea PTPS: Szpak, Strantzali, Trojan, Stenzel, Kaczorowska, Azizova, Pawłowska (libero) oraz Lemańczyk, Piotrowska

Bank Pocztowy KS Pałac: Balmas, Misiuna, Ziółkowska, Mazurek, Gałucha, Krzywicka, Jagła (libero), Różyńska, Fedusio

MVP: Magdalena Mazurek (Bank Pocztowy Pałac)