NHL: Minnesota Wild wygrywa z Knights

• Data publikacji: 22.01.2019, 11:00

W najciekawszym meczu wieczoru Vegas Golden Knights przegrali z Minnesotą Wild 2:4. Goście decydujące bramki strzelili dopiero w trzeciej tercji.

Podobnie jak w NBA i w NHL upamiętniono Martin Luther King Day i rozegrano dwa mecze w poniedziałkowy wieczór. Najciekawszym spotkaniem było jednak starcie Vegas Golden Knights z Minnesotą Wild rozpoczęte o północy czasu polskiego. Wicemistrzowie NHL po fatalnym początku sezonu wyszli na prostą i obecnie zajmują 5. miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej. Minnesota Wild znajduje się oczko niżej, ale traci po dzisiejszym zwycięstwie aż 9 punktów do rywali.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Knights już w 4. minucie wykorzystali przewagę i wyszli na prowadzenie za sprawą Alexa Tucha. 22-latek otrzymał bardzo dobre podanie i w sytuacji sam na sam nie miał problemów z pokonaniem bramkarza. Po pierwszej tercji wynik 1:0 dla Knights.

W drugiej części meczu goście z Minnesoty zagrali jednak świetne 73 sekundy w czasie których zdobyli aż dwie bramki. Najpierw w 30. minucie do bramki trafił Marcus Foligno, a chwilę później Eric Staal, który pokonał bramkarza z najbliższej odległości. Gospodarze w 33. minucie zdołali odpowiedzieć. Wtedy to Max Pacioretty z okolic bulika mocnym strzałem wpakował krążek do siatki. Wynik po dwóch tercjach remisowy.

W trzeciej tercji mecz był całkiem wyrównany. Obie drużyny oddały tylko po 8 strzałów na bramkę rywala, skuteczniejsi okazali się jednak gracze z Minnesoty Wild. Najpierw w 55. minucie Charlie Coyle odnalazł się w zamieszaniu pod bramką rywala i bez problemów umieścił krążek w siatce. Potem, na 13 sekund przed końcem, Mikko Koivu wykorzystał fakt, że Knights grali bez bramkarza i z kilku metrów zdobył swoją dwusetną bramkę na taflach NHL. Tym samym Minnesota wygrała na trudnym terenie Vegas Golden Knights.