PHL: niespodzianka w Sosnowcu

• Data publikacji: 22.01.2019, 20:57

Do sporej niespodzianki doszło w Sosnowcu, gdzie Zagłębie wygrało 5:4 z Comarch Cracovią. GKS Tychy pokonał w hitowym starciu TatrySki Podhale Nowy Targ 2:1. Wszystkie bramki padły w drugiej tercji.

Trener Comarch Cracovii - Rudolf Rohacek - z pewnością nie takiego występu oczekiwał od swoich zawodników. Najwidoczniej hokeiści z Krakowa bardzo negatywnie zareagowali po niedzielnym "laniu", które zafundował im GKS Tychy. Spotkanie w Sosnowcu lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w 4. minucie do siatki trafił Mariusz Piotrowski. 6 minut później bramkę na 1:1 zdobył Paweł Zygmunt. W 16. minucie Zagłębie jednak ponownie wyszło na prowadzenie, a gola zdobył Damian Słaboń, były gracz Cracovii, który w lecie razem z Rafałem Radziszewskim, legendarnym bramkarzem Pasów, przeniósł się do Sosnowca. Przed końcem pierwszej tercji stan rywalizacji wyrównał nowy nabytek Cracovii - Marek Tvrdon. Jest to pierwsze trafienie Słowaka w PHL. W drugiej tercji goście wyszli chwilowo na prowadzenie za sprawą niezawodnego w obecnym sezonie Stepena Csamango. Kilka minut później bramkę na 3:3 zdobył jednak Vladimir Luka. W trzeciej tercji gospodarze rozegrali owocne 4 minuty, w czasie których do siatki trafił Michał Bernacki i Filip Stoklasa. Krakowianie próbowali jeszcze gonić wynik i w 51. minucie dzięki Adamowi Domogale strzelili kontaktową bramkę, ale to było wszystko na co dzisiaj było stać Cracovię.

Hokeiści GKSu Tychy i Podhala Nowy Targ nie obdarowali golami dzisiaj kibiców tak szczodrze jak zawodnicy w Sosnowcu. Hitowe spotkanie na szczycie ligi rozstrzygnęła druga tercja. Najpierw w 25. minucie do siatki, mimo gry w osłabieniu, trafił Alex Szczechura. Asystował mu już tradycyjnie Michael Cichy. W 29. minucie były zawodnik GKSu, a obecny reprezentant Podhala - Mateusz Michalski - po strzale Krzysztofa Zapały zmienił przed bramką tor lotu krążka, czym zmylił bramkarza tyskiego zespołu. Wynik 1:1 nie utrzymał się jednak zbyt długo. Już 4 minuty później Przemysława Odrobnego na raty pokonał Andrij Michnow. Do końca spotkania wynik już się nie zmienił. Tyszanie pozostają liderem Polskiej Hokej Ligi.