NHL: 13 bramek w Waszyngtonie

• Data publikacji: 23.01.2019, 09:30

San Jose Sharks pokonali na wyjeździe po dogrywce 7:6 z Washington Capitals. Chicago Blackhawks po rzutach karnych wygrali z New York Islanders.

Kibice na arenie mistrzów NHL oglądali piękne widowisko. Po pierwszej tercji było 3:2 dla Capitals, a potem tempo meczu nie zwalniało. Po kolejnej części meczu gospodarze nadal prowadzili jedną bramką, było 5:4. Na początku trzeciej odsłony gry trzecią bramkę strzelił Aleksander Owieczkin. Sharks jednak doprowadzili do rezultatu 6:6 i do dogrywki. W dodatkowych pięciu minutach gola dającego zwycięstwo hokeistom z San Jose zdobył Tomas Hertl. Tym samym, podobnie jak Owieczkin, zanotował hattricka. Rekiny są na drugim miejscu w Konferencji Zachodniej.

Dopiero po rzutach karnych zakończył się mecz Chicago Blackhawks z New York Islanders. Po 60 minutach był remis 2:2. W dogrywce nie padła żadna bramka. Rzuty karne zakończyły się już po 2 kolejkach. Gole dla Blackhawks zdobyli Jonathan Toews i Patrick Kane. Calgary Flames wygrali 3:2 po dogrywce z Carolina Hurricanes. Zwycięską bramkę dla Calgary w 15. sekundzie strzelił Mikael Backlund. Wynikiem 3:2 zakończyły się także dwa pozostałe mecze. Jednak nie było w nich dogrywki. Arizona Coyotes wygrali z Ottawa Senators, a Detroit Red Wings pokonali Edmonton Oilers.

Washington Capitals - San Jose Sharks 6:7 (3:2, 2:2, 1:2, 0:1)
Ottawa Senators - Arizona Coyotes 2:3 (0:1, 1:2, 1:0)
Chicago Blackhawks - New York Islanders 3:2 (0:1, 2:1, 0:0, 0:0, 1:0)
Calgary Flames - Carolina Hurricanes 3:2 (1:1, 1:0, 0:1, 1:0)
Edmonton Oliers - Detroit Red Wings 2:3 (0:0, 0:2, 2:1)