Puchar Polski: Faworyci w półfinałach

• Data publikacji: 23.01.2019, 23:00

Rozegrane dziś zostały ćwierćfinały Pucharu Polski w siatkówce mężczyzn. Na parkiecie obyło się bez zaskoczeń - faworyci wygrali swoje mecze. ZAKSA pokonała Skrę, ONICO Stal Nysę, Jastrzębski Bielsko-Białą, a Warta Zawiercie była lepsza od Czarnych Radom.

Najpierw na parkiet wyszły drużyny z Kędzierzyna i Bełchatowa. Gra mistrzów Polski pozostawiała wiele do życzenia w dwóch pierwszych setach. Właściwie można rzecz, że w pierwszej partii nie istnieli. Podopieczni Gardiniego nie spuszczali z tonu. Najpierw wygrali 25:16, później 25:19. Gra rozpoczęła się dopiero w trzecim secie, jednak na nim też się zakończyła, choć było blisko wygranej Skry. Były nawet momenty, kiedy to siatkarze grający pod skrzydłami Piazzy mieli 2-3 punkty przewagi nad rywalami. Chwilowo oślepieni kędzierzynianie jednak szybko przejrzeli na oczy i po walce na przewagi zwyciężyli w całym spotkaniu 3:0.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Skra Bełchatów 3:0 (25:16 25:19 28:26)

SKŁADY:

ZAKSA: Kaczmarek (13), Toniutti, Wiśniewski (6), Bieniek (8), Śliwka (10), Deroo (8), Zatorski (libero) oraz Stępień, Koppers (3), Szymura (11)
Skra:
Teppan (6), Kłos (9), Kochanowski (3), Ebadipour (14), Łomacz, Orczyk (6), Piechocki (libero) oraz Szalpuk (6)

W drugim meczu także bez niespodzianki. Bielsko-Biała stanęła do gry przeciwko znacznie silniejszemu Jastrzębskiemu Węglowi. Podopieczni Santilliego pokazali rywalom, że są na tę chwilę znacznie mocniejszym klubem. W każdym secie to oni dyktowali warunki. Pierwszy wygrali do 19., drugi do 20., ale w trzecim zmietli bielszczan z kwadratu. Ostatnią partię wygrali 25:14, zapewniając sobie pewny awans do półfinału.

Jastrzębski Węgiel - BBTS Bielsko-Biała 3:0 (25:19 25:20 25:14)

Składy:

BBTS: Macionczyk, Buniak (4), Piotrowski (2), Sukhatskiy (8), Cedzyński (5), Krikun (10), Koziura (libero) oraz Nowak (2), Sawicki, Adamczyk (2), Łysiowski, Marek (libero)
Jastrzębski:
 Fromm (12), Kosok (7), Konarski (14), Lyneel (13), Kampa (4), Hain (6), Popiwczak (libero) oraz Bucki (4), Wolański, Ferens (1), Janicki (libero)

W kolejnym spotkaniu Warta wyeliminowała z dalszych rozgrywek Czarnych. Radomianie nie zagrają w półfinale po przegranej 1:3 z Zawierciem. Po dwóch przegranych setach podjęli rękawice, by jednak powalczyć jeszcze o swoje dalsze losy w Pucharze Polski. Choć trzecia partia została zapisana na ich koncie, na niewiele się to zdało, bo w czwartej odsłonie spotkania Warta znów była lepsza od Czarnych.

Czarni Radom - Warta Zawiercie 1:3 (18:25 19:25 25:23 21:25)

Składy:

Czarni: Pajenk (6), Żalinski (7), Vincić (2), Filip (19), Huber (2), Fornal (15), Ruciak (libero) oraz Ostrowski (2), Giger, Żygałow, Kwasowski (10)
Warta: Waliński (22), Rejno (2), Ferreira (11), Gawryszewski (7), Bociek (18), Masny, Koga (libero) oraz Doasnjh, Malinowski, Semeniuk

Czwarty mecz ćwierćfinałowy rozegrała Nysa, na drodze której stanęła ONICO Warszawa. Stołeczni byli zdecydowanymi faworytami tego spotkania. Nie zawiedli, wygrywając 3:1. Stali jednak trzeba oddać, że udało im się urwać honorowego seta z zawodnikami ze stolicy. ONICO w pierwszej partii wygrała pewnie 25:18. Drugi set to był jednak ten, który oddali przeciwnikom, przegrywając do 21. Dwa kolejne kroki do półfinału postawili już bez zachwiania.

Stal Nysa - ONICO Warszawa 1:3 (18:25 25:21 21:25 18:25)

SKŁADY:

Stal: Zajder, Kaczorowski (12), Bućko (16), M’Baye (10), Szczurek (3), Makowski (10), Czunkiewicz (libero) oraz Mucha, Bułkowski, Owczarz, Ochrymczuk (libero)