NBA: 61 punktów Hardena, bardzo dobry występ Gortata

• Data publikacji: 24.01.2019, 11:00

Dla Jamesa Hardena niemożliwe nie istnieje. Amerykanin dzisiaj poprowadził Houston Rockets do wygranej 114:110 z New York Knicks. Sam Harden zdobył aż 61 punktów. Marcin Gortat zagrał aż 22 minuty w wygranym meczu z Miami Heat. W Konferencji Wschodniej Indiana Pacers wygrali z Toronto Raptors - bezpośrednimi rywalami o mistrzostwo Wschodu.

James Harden pozostaje w niesamowitej formie. Dzisiaj ustanowił swój punktowy rekord życiowy. Amerykanin poprowadził swój zespół do 27. zwycięstwa, dzięki czemu plasują się już na 5. miejscu Konferencji Zachodu. Rakiety miały jednak spore problemy z Knicks i dopiero w ostatnich sekundach meczu wróciły na prowadzenie dzięki rzutom osobistym Hardena i "trójce" Gordona. Rozgrywający z Houston w sumie zdobył aż 61 punktów, najwięcej w swojej karierze. Ciekawostką też jest fakt, że James Harden w ostatnich pięciu meczach zdobył aż 261 punktów (61, 37, 48, 58, 57). Żaden z jego celnych rzutów z gry nie był asystowany! Co za "One Man Show".

Łatwe spotkanie do rozegrania mieli koszykarze z Los Angeles Clippers, którzy wygrali dzisiaj z Miami Heat 111:99. Więcej minut niż zwykle rozegrał nasz jedynak w NBA - Marcin Gortat. Polak spędził na boisku 22 minuty i 30 sekund. W tym czasie otarł się o double-double - zdobył aż 10 punktów i zebrał 8 piłek.

W Indianapolis Pacers zmierzyli się z Toronto Raptors. Gospodarze obecnie zajmują trzecie miejsce na Wschodzie, Raptors są jedno miejsce nad nimi. Drużyna z Kanady jednak była pozbawiona swojego kluczowego gracza w obecnym sezonie - Kawhiego Leonarda. Z tego powodu Indiana Pacers byli stawiani w roli faworyta i nie zawiedli swoich fanów. Gospodarze przez praktycznie cały mecz prowadzili, jednak pod koniec spotkania Danny Green oddał celny rzut za trzy, dzięki czemu jego drużyna zbliżyła się na odległość zaledwie jednego punktu. Pacers wspierani "swoimi ścianami" jednak wytrzymali presję w ostatnich 30 sekundach i konsekwentnie trafiali rzuty osobiste, dzięki czemu to ostatecznie oni odnieśli zwycięstwo z osłabionym, lecz nadal trudnym rywalem.