Koszykówka: blisko kompletu zwycięstw

• Data publikacji: 24.01.2019, 22:06

Kolejny tydzień z europejskimi pucharami za polskimi drużynami. Cztery spotkania i trzy zwycięstwa - to bilans naszych żeńskich klubów na arenie międzynarodowej.

W środę w wyjazdowym spotkaniu Euroligi rywalizowały koszykarki CCC Polkowice. Mistrzynie Polski niezbyt dobrze rozpoczęły ten pojedynek, Castors Braine wygrał pierwszą kwartę 29:19. Ale do przerwy prowadziły już nasze koszykarki, które później już tylko powiększały przewagę i mogły się cieszyć z pewnego triumfu. Dzięki temu wróciły na czwarte miejsce w grupie, które daje awans do fazy pucharowej.

Także w środę rywalizowała Wisła CANPACK Kraków. Zawodniczki Białej Gwiazdy rozgrywały swój mecz w Nantes. To właśnie z tym zespołem odpadła Energa Toruń, ale krakowianki pomściły swoje koleżanki z polskich parkietów. Wiślaczki już na przerwę schodziły z przewagą 24 punktów i w zasadzie było niemal pewne, że tego meczu nie przegrają. Ostatecznie zwyciężyły 20 punktami i takiej zaliczki będą bronić w rewanżu u siebie.

W czwartek do gry weszło Artego Bydgoszcz. W Artego Arenie miejscowe rywalizowały z węgierską ekipą. Ten pojedynek do łatwych nie należał. Kiedy wydawało się, że bydgoszczanki mają już bezpieczną przewagę, to nagle trafiały się momenty przestoju i rywalki zmniejszały różnicę. Jednak w ostatnich minutach to polski zespół pokazał swoją moc i po bardzo dobrym meczu Julie McBride Artego ma 17 punktów zaliczki przed rewanżem.

Jedyną porażkę z polskich drużyn zanotowały koszykarki InvestInTheWest Enei Gorzów. Ale te miały też najtrudniejsze zadanie. W Lyonie walczyły dzielnie i przez większą część spotkania były na prowadzeniu. Kibice tego zespołu mogli mieć nawet nadzieję na zwycięstwo gorzowianek na wyjeździe. Jednak ostatnia kwarta zaczęła się od serii 15-0 dla Lyonu i tych strat akademiczki nie były już w stanie odrobić. Ostatecznie przegrały 82:90 i przed własną publicznością będą musiały odrabiać straty.

Euroliga:

Castors Braine - CCC Polkowice 71:94 (29:19, 16:29, 15:19, 11:27)
Castors: Razheva 13, Trahan-Davis 12, Delaere 10, Samuelson 9, Mayombo 9, Ortiz 7, Christinaki 5, Grzesinski 3, Harvey-Carr 3.
CCC: Kaltsidou 18, Hayes 16, Fagbenle 13, Thomas 10, Kizer 9, Kaczmarczyk 9, Gajda 9, Leedham 8, Puss 2, Tyszkiewicz 0.

EuroCup Women:

Nantes Reze - Wisła CANPACK Kraków 67:87 (17:19, 17:39, 25:22, 8:7)
Nantes: Day 24, Wallace 18, Michaud 10, Stejskalova 5, Lenglet 4, Djaldi-Tabdi 4, Suarez 2, Forestier 0, Ouattara 0.
Wisła: Rodriguez 15, Russell 14, Canada 14, Conde 12, Araujo 10, Zietara 7, Mujovic 7, Aleksandravicius 6, Żurowska-Cegielska 2.

Artego Bydgoszcz - KSC Szekszard 77:60 (14:15, 24:15, 12:16, 27:14)
Artego: McBride 25, Morrison 19, Międzik 11, Stankovic 8, Szott-Hejmej 9, Poboży 3, Radocaj 2, Hornbuckle 0.
KSC: Eldebrink 15, Bishop 13, Gereben 10, McCall 8, Dojkic 7, Theodorean 3, Studer 2, Balint 2, Kiss 0, Studer 0, Mansare 0.

Lyon ASVEL Féminin - InvestInTheWest Enea Gorzów 90:82 (21:24, 13:16, 26:26, 30:16)
Lyon: Plouffe 31, Tanqueray 18, Dos Santos 16, Clark 13, Badiane 8, Allemand 4, Chery 0, Sacko 0, Salagnac 0.
AZS: Atkins 22, Papova 17, Zoll-Norman 15, Juskaite 15, Linskens 9, Rytsikava 2, Prezelj 2.