Liga Mistrzyń: tie-break nie dla Chemika

• Data publikacji: 24.01.2019, 22:17

W trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń siatkarki Chemika Police zmierzyły się z Dinamem Moskwa. Choć Polki nie były faworytkami, to z rosyjską drużyną przegrały dopiero po tie-breaku.

Pierwszego seta policzanki rozpoczęły od mocnego uderzenia. W ataku punktowała Sanja Gamma, a w bloku Iga Chojnacka, przyjezdne natomiast nie potrafiły kończyć swoich akcji. Wkrótce nasz zespół osiągnął dziesięciopunktową przewagę, której nie oddał już do końca partii, wygrywając ją do 16.

Na kolejną odsłonę gry Rosjanki wyszły niesamowicie zmobilizowane i od razu uzyskały prowadzenie. Dobrze radziła sobie liderka - Natalia Gonczarowa, natomiast po naszej stronie nie funkcjonował żaden siatkarski element. Tym razem to przeciwniczki dominowały i pewnie zwyciężyły, doprowadzając do remisu w meczu.

Rywalki swoją świetną grę przeniosły również na początek następnego seta, na szczęście policzanki szybko zwarły szeregi. Za sprawą ataku Martyny Grajber polskie siatkarki wyszły na prowadzenie, jednak gra obu drużyn była bardzo nierówna. Tę niestabilność wykorzystał w końcu zespół Dinama, który wypracował sobie pięć oczek przewagi. W końcówce partii bezbłędna była Gonczarowa i Rosjanki prowadziły już 2:1.

Czwarty set rozpoczął się od dwupunktowego prowadzenia przyjezdnych, które utrzymywało się przez dłuższy czas. Następnie Bianka Busa popisała się kilkoma udanymi zagraniami i to Chemik objął prowadzenie. Dobra obrona i skuteczne kontrataki pozwalały naszym zawodniczkom powiększać przewagę, która była już nie do odrobienia. Mecz musiał rozstrzygnąć piąty set.

Tie-break rozpoczął się bardzo źle dla naszej drużyny - przeciwniczki prowadziły aż 6:0! Policzanki zupełnie nie radziły sobie z zagrywką przyjezdnych, nie kończyły też ataków. Niestety, polski zespół nie potrafił się już odbudować, musiał więc uznać wyższość rywalek, które wygrały ostatnią partię do 5.

Chemik Police – Dinamo Moskwa 2:3 (25:16, 16:25, 21:25, 25:19, 5:15)

Składy zespołów:
Chemik Police: Busa (15), Grajber (8), Chojnacka (8), Gamma (20), Ogbogu (12), Mirković (7), Krzos (libero) oraz J. Łukasik, Pleśnierowicz (1), M. Łukasik (1) i Mędrzyk
Dinamo Moskwa: Jefimowa (5), Szczerban (15), Gonczarowa (28), Babeszina (5), Fetisowa (7), Havelkova (6), Rajewskaja (libero) oraz Lazarewa (1)