Puchar Francji: AS Monaco za burtą, wygrana PSG i kontuzja Neymara

• Data publikacji: 24.01.2019, 23:16

AS Monaco za burtą Pucharu Francji, Olympique Lyon i PSG po zwycięstwach 2:0 grają dalej. Tak przebiegała 1/16 finału krajowego pucharu.

AS Monaco przechodzi samo siebie. Tym razem wicemistrz Francji został upokorzony na własnym stadionie przez FC Metz - drugoligowy zespół. Goście przyjechali do Monako i czuli się jak u siebie. Najpierw w 32. minucie otwierającą bramkę zdobył Gauthier Hein. Dla 22-latka był to trzeci występ w tym sezonie. Kilka minut później Monaco wyrównało za sprawą Falcao. To było jednak wszystko, na co było stać drużynę Thierry'ego Henry'ego. Druga połowa to już pokaz skuteczności FC Metz. Hein - strzelec pierwszej bramki - najpierw zaliczył asystę przy trafieniu Gakpy, a w 74. minucie przy golu Niane. AS Monaco na łopatkach i za burtą Pucharu Francji. Gospodarze odpadli na etapie 1/16 finału - na tym samym, co w zeszłym roku. Kamil Glik spędził cały mecz na boisku.

PSG, w odróżnieniu od AS Monaco, wykonało swój plan w 100%. Paryżanie wygrali 2:0 z RC Strasbourg. Edinson Cavani wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie już w 4. minucie meczu. W 80. minucie wynik ustalił Angel Di Maria. Drużyna Thomasa Tuchela zdominowała całkowicie rywali. Niemiecki trener nie może być jednak w pełni szczęśliwy. W 62. minucie boisko musiał opuścić Neymar, którego rywale nie oszczędzali i Brazylijczyk był wielokrotnie faulowany. Były gracz FC Barcelony zszedł do szatni ze łzami w oczach, najprawdopodobniej z powodu kontuzji będzie pauzował kilka tygodni.

Do kolejnej rundy przeszli także gracze Olympique Lyon. Wygląda na to, że w obecnym sezonie tylko Les Olympiens mogą jeszcze powalczyć z PSG o Puchar Francji. Reszta drużyn, która pozostała w stawce, wyraźnie odstaje od tych dwóch drużyn. Olympique Lyon w 1/16 z łatwością rozprawił się z Amiens. W 28. minucie wynik otworzył Dembele, 7 minut później było już 2:0 po golu Dubois. Rafał Kurzawa - zawodnik Amiens - nie znalazł się nawet na ławce rezerwowych.

Wyniki 1/16 finału Pucharu Francji:

Andrezieux - Lyon Duchere 1:2 (1:0)

15' Leonil - 49', 63' Julienne

Nancy - Guingamp 1:2 (1:1) - po dogrywce

66' Ngom - 27' Rodelin, 102' Djilobodji

Toulouse - Stade de Reims 4:4 (1:0; 3:3) - po rzutach karnych 4:3

44', 82' Leya, 68' Garcia, 119' Gradel (rzut karny) - 47' Dia, 77' Oudin, 87' Chavalerin, 108' Cafaro

Villefranche - Les Herbiers 2:0 (0:0)

63' M'Madi, 90+4' Labeau

AS Monaco - FC Metz 1:3 (1:1)

39' Falcao - 32' Hein, 62' Gakpa, 74' Niane

Sete - OSC Lille 0:1 (0:0)

48' Bamba

Bergerac - Orleans 2:3 (0:0; 2:2) - po dogrywce

89' Pinto, 90+4' Gomez - 51' Lopy, 77' Perrin, 99' D'Arpino

Marignane - IC Croix 0:0 (0:0) - po rzutach karnych 3:4

Saint-Pryve - Stade de Rennes 0:2 (0:1)

39' Siebatcheu, 51' Hunou

AS St. Etienne - FC Dijon 3:6 (1:2)

14' Diony, 60' Beric, 64' Monnet-Paquet - 11' 50' (rzut karny) Sliti; 28', 47' Keita; 52' Tavares, 90+2' Marie

Viry-Chatillon - SM Caen 0:6 (0:3)

5' Bammou; 13', 30' Khaoui; 79' Tchokounte, 88' Mbengue, 90+1' Mouaddib

PSG - RC Strasbourg 2:0 (1:0)

4' Cavani, 80' Di Maria

Bastia - Noisy-le-Grand 2:1 (2:0)

34' Petit (sam.), 45' Mesbah - 90+2' Yao

Vitre - Le Havre 3:0 (1:0)

33' Lebacle, 47' Sorin, 57' Elaz

Amiens - Olympique Lyon 0:2 (0:2)

28' Dembele, 35' Dubois

Entente - FC Nantes (mecz odbędzie się w niedzielę)