NBA: Houston Rockets lepsi w meczu dnia

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 26.01.2019, 10:51

Starcie Houston Rockets z Toronto Raptors było piątkowym starciem dnia na parkietach NBA. W spotkaniu drużyn z czołówek swoich konferencji lepsi okazali się koszykarze z Zachodu, którzy wygrali ostatecznie stosunkiem 121:119.

Do zwycięstwa zespół z Houston poprowadził lider drużyny – James Harden zdobywając 35 punktów, 2 zbiórki oraz 7 asyst. To właśnie po jego rzutach wolnych na nieco ponad minutę przed końcową stało się jasne, która z ekip wyjedzie z Houston z tarczą. Koszykarze z Toronto nie poddali się jednak i w ciągu ostatnich 70 sekund zredukowali 11-punktową przewagę Rakiet do zaledwie dwóch oczek. Wśród pokonanych najlepiej prezentował się Kawhi Leonard, kończąc mecz z „linijką: 32 punktów, 5 asyst i 7 zbiórek.

Kolejne zwycięstwo padło minionej nocy łupem niesamowicie skutecznych Utah Jazz. W ostatnich 20 meczach aż 14-krotnie byli lepsi od swoich rywali, a tym razem na ich drodze stanęli koszykarze Minneapolis. Zawodnicy z Salt Lake City wydawali się już mieć przebieg meczu pod kontrolą (prowadzili 23 punktami), kiedy w ich szeregi wkradł się brak koncentracji. Ostatecznie o wyniku zadecydowała końcówka, w której Donovan Mitchell i spółka przypieczętowali zwycięstwo 106:102.

Dla polskich kibiców najciekawiej prezentował się jednak mecz w Chicago. To tam zawitała ekipa Marcina Gortata, kończąc tym samym mini (bo dwumeczowy) tour po zachodnim wybrzeżu. Polak spędził na parkiecie podczas spotkania przeciwko Bulls prawie 18 minut, notując 4 punkty i 8 zbiórek. Jego Los Angeles Clippers pokonali zaś miejscowych 106:101 i odnieśli drugie z rzędu zwycięstwo, przerywając kryzys, jaki szerzył się w szeregach Clippers w ostatnim czasie.