LSK: powrót Chemika!

• Data publikacji: 26.01.2019, 21:40

Siatkarki Chemika Police wygrały u siebie 3:0 z zespołem Enea PTPS Piła w jedynym dzisiaj meczu Ligi Siatkówki Kobiet. Policzanki wróciły do zwyciężania po ostatnich dwóch porażkach: na krajowym podwórku oraz w Lidze Mistrzyń.

Gospodynie od początku tego spotkania były bojowo nastawione. Po ostatnich porażkach chciały udowodnić zarówno sobie, jak i swoim kibicom, że stać je na bardzo dobrą grę, a co najważniejsze, na zwycięstwa. Mimo ich dobrej gry, Pilanki grały równie dobrze i nie dały im odskoczyć. Dopiero w końcówce tej partii mistrzynie Polski uzyskały wyraźną przewagę i zwyciężyły 25:18.

Druga odsłona to pokaz siły Policzanek, które bardzo szybko uzyskały ponad 5 punktów przewagi. Zdezorientowane siatkarki z Piły nie wiedziały, jak odpowiedzieć na taki atak rywalek, co tylko pozwalało gospodyniom na powiększanie przewagi. Ta partia zakończyła się wynikiem 25:14, a trwała niecałe 25 minut.

W ostatnim secie zawodniczki z wielkopolski przebudziły się i uzyskały przewagę w pierwszej części seta (7:10). Poprawa gdy rywalek oraz pierwsze starty w tym meczu najwidoczniej wybiły z rytmu Policzanki, ponieważ chwilę później na tablicy widniał wynik 12:19! Jednak wtedy gra gości stanęła. Chemik wykorzystał tę okazję i zwyciężył 29:27.

Chemik Police - Enea PTPS Piła 3:0 (25:18, 25:14, 29:27)

Chemik: Mirković, Grajber, Busa, Chojnacka, Ogbogu, M. Łukasik, Krzos (libero) oraz Pleśnierowicz, J. Łukasik, Gamma

Enea PTPS: Szpak, Strantzali, Trojan, Azizowa, Kaczorowska, Stencel, Lemańczyk (libero) oraz Słonecka, Piotrowska