Hokej na lodzie - PLHK: straty nieodrobione

• Data publikacji: 26.01.2019, 22:25

Zakończyły się ćwierćfinały Polskiej Ligi Hokeja Kobiet. Awans do strefy medalowej wywalczyły drużyny z Tych i Oświęcimia.

Kibiców zgromadzonych w Tychach na Stadionie Zimowym MOSiR nie zawiodły ich ulubienice. Gospodynie już po sześciu minutach prowadziły 1:0 dzięki bramce Katarzyny Frąckowiak. Drugą tercję lepiej rozpoczęły muszące odrabiać straty sprzed tygodnia Jastrzębie – przewagę po wykluczeniu Karoliny Churas wykorzystała Anna Kierc. Już 40 sekund później Frąckowiak odwdzięczyła się za asystę Anecie Michałek i ta druga wpisała się na listę strzelców. Trzy minuty później Michałek zaliczyła drugą asystę, tym razem przy golu Alicji Kopciary. W 28. minucie Dominika Szymik strzeliła gola kontaktowego, ale jeszcze nim spotkanie osiągnęło półmetek Kopciara drugi raz pokonała bramkarkę drużyny przyjezdnej. W drugiej tercji obie drużyny strzeliły jeszcze po golu – dla Białych Jastrzębi trafienie zanotowała dwukrotnie już asystująca w tym spotkaniu Weronika Szymura, a dla Atomówek autorka bramki otwierającej wynik spotkania, Katarzyna Frąckowiak. W trzeciej tercji już tylko tyszanki podwyższały rezultat – gole Michałek, Frąckowiak oraz Oliwii Garbocz ustaliły wynik meczu na 8:3 i przypieczętowały awans gospodyń do półfinałów ligi.

SKKH Atomówki GKS Tychy-UKH Białe Jastrzębie 8:3 (1:0, 4:3, 3:0)

W drugim półfinale PTH Kozice Poznań musiały odrabiać na wyjeździe jednobramkową stratę do drużyny UKHK Unii Oświęcim. Już w siódmej minucie Alicja Kobus dała poznaniankom nadzieję na wywiezienie z Małopolski korzystnego wyniku. Do końca podstawowego czasu gry nie padło więcej goli i o awansie miała zadecydować dogrywka. Już po 63 sekundach od jej rozpoczęcia Julia Gawlik zanotowała złote trafienie, dające gospodyniom „zwycięski remis” i awans do półfinałów.

UKHK Unia Oświęcim-PTH Kozice Poznań 1:1 (0:1, 0:0, 0:0, 1:0d)

W półfinałach rywalem Atomówek będzie GKS Stoczniowiec Gdańsk, natomiast Unia zagra z TMH Polonią Bytom. Rywalizacja o piąte miejsce pomiędzy Kozicami a Białymi Jastrzębiami rozegra się w marcu.