NBA: Warriors lepsi w przedwczesnym finale

• Dodał: Igor Wasilewski
  • Data publikacji: 27.01.2019, 11:27

Jako przedwczesny finał anonsowane było jeszcze przed rozpoczęciem sezonu spotkanie Boston Celtics z Golden State Warriors. Zgodnie z oczekiwaniami przyniosło ono moc emocji szczególnie w końcówce, z której zwycięsko wyszki koszykarze z Konferencji Zachodniej.

Przez niemal cały mecz nie było jasne, kto wyjedzie ze zwycięstwem z bostońskiej hali. Dość powiedzieć, że jeszcze niecałą minutę przed końcową syreną na tablicy wyników widniał remis. Ostatecznie końcówkę lepiej rozegrali aktualni mistrzowie najlepszej koszykarskiej ligi na świecie. Dwa trafione rzuty Klaya Thompsona, szczęście Draymonda Greena, który mimo dwóch spudłowanych osobistych, zebrał piłkę oraz nerwy gospodarzy rozstrzygnęły mecz na korzyść koszykarzy z Oakland.

Niezmiernie ciekawie zapowiadało się też „na papierze” spotkanie w Denver. Tamtejsi Nuggets podejmowali powiem Philadelphia 76ers. Ogłoszone przed meczem składy, w których nie znalazł się ani Jimmy Butler, ani Joel Embiid, dały jednak do zrozumienia, że zdecydowanymi faworytami starcia będą gospodarze. Zgodnie z przewidywaniami Nuggets pod wodzą Nikoli Jokica (32 punkty, 18 zbiórek, 10 asyst) bez problemów poradzili sobie z drużyną z czołówki ligi, kończąc mecz wynikiem 126:110.

Nadzieję na odbicie się od dna chcą odzyskać po wieczornym zwycięstwie nad Indianą Pacers Memphis Grzzlies. Drużyna, która pokonała w tym sezonie drogę z nieba do piekła, przerwała serię ośmiu porażek z rzędu, wygrywając minionej nocy z osłabioną Indianą. Jak wiadomo od kilku dni, do końca sezonu nie zagra w jej barwach Viktor Oladipo, który odniósł kontuzję mięśniową w trakcie ostatniego meczu przeciwko Toronto Raptors. Grizzlies pod wodzą Mike Conley’a i Marca Gasola wykorzystali słabość rywali, pokonując przeciwników 106:103.