Bundesliga: Bayern wysoko wygrywa z Stuttgartem, gol i nietrafiony karny Lewandowskiego

• Data publikacji: 27.01.2019, 17:20

Bayern Monachium bez większych problemów rozprawił się z VfB Stuttgart 4:1. Robert Lewandowski zagrał 90 minut, zmarnował rzut karny, zdobył gola oraz zaliczył asystę.

Bawarczycy muszą gonić swoich rywali z Dortmundu w wyścigu o mistrzostwo Niemiec. Przez przeciętny wrzesień i październik drużyna Roberta Lewandowskiego, mimo siedmiu wygranych z rzędu, nadal traci do BVB aż 6 punktów. Dzisiejsze zwycięstwo było obowiązkiem, bowiem ekipa z Stuttgartu okupuje 16. miejsce w tabeli.

Gospodarze świetnie weszli w mecz. W 5. minucie Coman dogrywał do Roberta Lewandowskiego, Polak źle przyjął piłkę, wyszło jednak z tego całkiem niezłe dogranie do Thiago. Hiszpan dopadł do futbolówki i z 13 metrów uderzył mocno po ziemi, trafiając do bramki tuż przy lewym słupku. Bawarczycy długo nie cieszyli się z prowadzenia. W 26. minucie Manuela Neuera przepięknym strzałem pokonał Grek - Anastasios Donis. Napastnik Stuttgartu z 17. metrów przymierzył w samo okienko bramki i tym samym wyrównał stan spotkania. Po pierwszej połowie wynik 1:1.

Druga połowa rozpoczęła się szczęśliwie dla mistrzów Niemiec. Po zamieszaniu w polu karnym piłka trafiła pod nogi Serge'a Gnabry'ego. Skrzydłowy oddał silny strzał, piłka po drodze odbiła się jeszcze od nogi Christiana Gentnera i wpadła do siatki obok zaskoczonego Zielera. W 64. minucie goście mogli ponownie wyrównać, ale Nicolas Gonzalez trafił z bliskej odległości tylko w słupek. Minutę później wydawało się, że niewykorzystana sytuacja się zemści. Kempf sfaulował jednego z zawodników Bayernu, tym samym Frank Willenborg musiał podyktować rzut karny. Do piłki podszedł Robert Lewandowski i niefortunnie trafił w prawy słupek. Bayern pozostawał nadal na minimalnym prowadzeniu. Sytuacja się zmieniła w 71. minucie. Wtedy to Leon Goretzka po rzucie rożnym wpakował piłkę głową do bramki. Niemiec tym samym pozostaje w strzeleckiej formie, w ostatnim meczu zdobył przecież dwie bramki. Po stracie trzeciego gola obrona Stuttgartu kompletnie się rozsypała. W 80. minucie stuprocentową okazję zmarnował Serge Gnabry, który w prostej sytuacji nie trafił nawet w bramkę. 4 minuty później o wiele lepszą skutecznością popisał się Robert Lewandowski. Polak zaprezentował pełnię swoich możliwości - najpierw świetnie przyjął piłkę, minął bramkarza i z ostrego kąta wpakował futbolówkę do siatki. Szkoda, że reprezentant Polski nie wykorzystał rzutu karnego, bo zostałby pierwszym piłkarzem, który zdobył 100 goli na Allianz Arena - stadionie Bayernu Monachium. Do końca meczu wynik się już nie zmienił. Bayern pokonał VfB Stuttgart aż 4:1, do pierwszej w tabeli Borussii traci jednak nadal 6 punktów.

Bayern Monachium - VfB Stuttgart 4:1 (1:1)

Bramki: 5' Thiago, 55' C. Gentner (sam.), 71' L. Goretzka, 84. R. Lewandowski  - 26' A. Donis

Bayern: Neuer - Alaba, Hummels, Sule, Kimmich, Thiago, Martinez (46' Gnabry), Goretzka, Coman (86' Davies), Muller (74' James), Lewandowski

Stuttgart: Zieler - Beck, Kabak, Kempf, Insua, Ascacibar, Gentner, Esswein (90' Sosa), Gonzalez, Zuber (87' Didavi), Donis (74' Thommy)

Kartki: 32' Alaba - 66' Gentner

Wyniki 19. kolejki Bundesligi:

Hertha Belin - FC Schalke 04 2:2 (2:2)

39' Gruijc, 45+4' Ibisevic - 17' Konoplyanka, 44' Uth

FSV Mainz 05 - Nurnberg 2:1

12' Brosinski (rz. karny), 73' Quasion - 43' Margreitter

VfL Wolfsburg - Bayer 04 Leverkusen 0:3

45' Havertz (rz. karny), 62' Volland, 88' Brandt

SC Freiburg - TSG 1899 Hoffeniheim 2:4

42' Holer, 77' Niederlechner - 19' Joelinton, 59' (rzut karny), 72' Kramaric, 85' Demirbay

Borussia Dortmund - Hannover 96 5:1

24' Hakimi, 60' Reus, 62' Gotze, 67' Guerreiro, 90' Witsel - 86' Bakalorz

Borussia M'gladbach - FC Augsburg 2:0

78' Wendt, 90+3' Herrmann

Werder Brema - Eintracht Frankfurt 2:2 (1:1)

27' Eggestein, 52' Harnik - 35' Rebic, 68' Haller (rz. karny)

Bayern Monachium - VfB Stuttgart 4:1 (1:1)

5' Thiago, 55' Gentner (sam.), 71' Goretzka, 84' Lewandowski - 26' Donis

Fortuna Dusseldorf - RB Lipsk (mecz o 18)