Piter odpadła w ćwierćfinale debla

• Data publikacji: 22.05.2018, 17:12

Katarzyna Piter i Kaia Kanepi odpadły w ćwierćfinale turnieju WTA w Strasburgu. Polsko-estoński debel przegrał z Rumunkami - Ralucą Olaru i Mihaelą Buzarnescu 1:6 4:6.

Pierwszy set zupełnie nie ułożył się po myśli Piter i Kanepi. Od stanu 1:1 nie wygrały żadnego gema w tym secie i rywalki były lepsze w każdym elemencie tenisowego rzemiosła, w związku z czym triumfowały 6:1.

W drugim secie polsko-estoński debel nawiązał walkę z Rumunkami. Obydwie pary wygrywały swoje podania do stanu 3:3. W siódmym gemie Rumunki przełamały Piter i Kanepi, przez co objęły prowadzenie 4:3. Strata przełamania okazała się dla Polki i Estonki nie do odrobienia i niestety, musiały uznać wyższość Rumunek także w drugim secie, przegranym 4:6.

Ćwierćfinał debla turnieju WTA w Strasburgu:

Katarzyna Piter/Kaia Kanepi (POL/EST) - Mihaela Buzarnescu/Raluca Olaru (ROU/ROU) 1:6 4:6