Ligue 1: dublet Cavaniego, kolejna porażka AS Monaco

• Data publikacji: 27.01.2019, 23:00

Zmiana trenera nie podziałała, AS Monaco przegrało z Dijon 0:2. Kamil Glik grał cały mecz. PSG rozprawiło się u siebie z Stade Rennes 4:1, dwie bramki zdobył Edinson Cavani.

AS Monaco powoli kończą się pomysły na to, jak ugasić pożar, który panoszy się obecnie w klubie. W środku tygodnia odsunięto od trenowania pierwszego składu Thierry'ego Henry'ego, co jest równoznaczne ze zwolnieniem legendarnego napastnika. Na stanowisko trenera powrócił Leonardo Jardim, który w październiku ubiegłego roku pożegnał się z tą posadą. W styczniu sprowadzono gwiazdy, takie jak Fabregas czy Naldo. Ten drugi jednak okazał się dodatkowym obciążeniem na już tonący statek. Brazylijczyk zagrał dla AS zaledwie w trzech ligowych meczach, a zdołał już zobaczyć dwa razy czerwoną kartkę! Tym razem Naldo wyleciał z boiska w 60. minucie. AS Monaco od 24. minuty przegrywało, po bramce Chang-Hoon Kwona. W 69. minucie Naim Sliti dobił rywala, który już znajdował się na deskach. Wicemistrzowie Francji pozostają na 19. miejscu w tabeli Ligue 1. Dijon to jest ich bezpośredni rywal o utrzymanie, klub z Burgundii zajmuje obecnie 16. miejsce.

Na drugim biegunie znajdują się gracze z Paris Saint-Germain. Piłkarze z Paryża tym razem wygrali 4:1 z Stade Rennes. Już w 7. minucie bramkę zdobył Edinson Cavani. Wydawać by się mogło, że będzie to kolejny łatwy spacerek dla mistrzów Francji. Jak wielkie było zdziwienie kibiców na Parc des Princes, kiedy w 28. minucie M'Baye Niang bezczelnie wpakował piętką piłkę do siatki, doprowadzając do wyrównania! Wynik 1:1 utrzymał się do końca pierwszej połowy. W drugiej połówce gospodarze nie mieli już litości. W 60. minucie do bramki trafił Angel Di Maria. 6 minut później było już 3:1 po trafieniu Kyliana Mbappe. Zakończył to wszystko ten, co rozpoczął dzisiejsze strzelanie - Edinson Cavani. Urus w 71. minucie po podaniu Mbappe wpakował piłkę do pustej bramki. To już 16. gol Urugwajczyka w Ligue 1. W klasyfikacji króla strzelców prowadzi Mbappe - ma 18 goli.

Wyniki 22. kolejki Ligue 1:

Olympique Marsylia - OSC Lille 1:2 (0:1)

95' Balotelli - 46', 93' Pepe

RC Strasbourg - Girondins Bordeaux 1:0 (0:0)

OGC Nice - Nimes Olympique 2:0 (1:0)

40' Attal, 53' Saint-Maximin

Dijon FCO - AS Monaco 2:0 (1:0)

23' Kwon, 68' Sliti

EA Guingamp - Reims 0:1 (0:1)

37' Cafaro

Montpellier HSC - SM Caen 2:0 (0:0)

51' Laborde, 59' Baysse (sam.)

Amiens SC - Olympique Lyon 0:1 (0:0)

50' Denayer

Toulouse FC - Angers SCO 0:0

Paris Saint-Germain - Stade Rennes 4:1 (1:1)

7', 71' Cavani, 60' Di Maria, 66' Mbappe - 28' Niang