LSK: połowiczne szczęście łodzianek

• Data publikacji: 27.01.2019, 19:32

Połowiczne szczęście w dzisiejszych meczach Ligi Siatkówki Kobiet miały zawodniczki łódzkich klubów. Grot Budowlane Łódź zwyciężyły 3:0, ale siatkarki Commerceconu Łodź uległy rzeszowiankom 0:3. We Wrocławiu bardzo ważny punkt zyskały gospodynie.

Pierwsze dwa sety tego spotkania to dominacja gości. Siatkarki Ostrowca szybko będą chciały zapomnieć i tak druzgocących porażkach, szczególnie w drugiej partii. W ostatniej odsłonie nawiązały walkę z Budowlanymi, jednak w końcówce straciły chłodną głowę i przegrały całe spotkanie 0:3.

KSZO Ostrowiec ŚwiętokrzyskiGrot Budowlani Łódź 0:3 (16:25, 11:25, 23:25)

MVP: Jovana Brakocević (Grot Budowlani Łódź)

KSZO: Wojtowicz, Geyko, Oktaba, Dorsman, Kucińska, Łyszkiewicz, Pawlukowska (libero).

Grot Budowlani: Brakocević, Stoltenborg, Polańska, Śmieszek, Bączyńska, Urban, Stenzel (libero) oraz Tobiasz, Babicz.

Zupełnie inaczej zaprezentowała się inna drużyna z Łodzi - Commercecon. Mimo że panie były gospodyniami tego spotkania, zostały rozbite przez Developres SkyRes Rzeszów. Choć porażki w poszczególnych setach nie były aż tak duże jak w meczu Ostrowca z Budowlanymi, to gra łodzianek pozostawiała wiele do życzenia. Siatkarki z Podkarpacia pewnie wygrały 3:0 i awansowały na 2. miejsce w ligowej tabeli.

ŁKS Commercecon Łódź - Developres SKyRes Rzeszów 0:3 (22:25, 17:25, 18:25)

MVP: Jelena Blagojević (Developres SkyRes Rzeszów).

ŁKS Commercecon: M. Wójcik, A. Wójcik, Alagierska, Bociek, Bidias, Efimienko-Młotkowska, Korabiec (libero) oraz Wawrzyńczyk, Kwiatkowska.

Developres SkyRes: Barakowa, Mlejnkova, Witkowska, Zaroślińska-Król, Blagojević, Tokarska, Sawicka (libero) oraz Hatala, Rabka, Żabińska, Medyńska (libero).

W ostatnim spotkaniu we Wrocławiu zawodniczki #Volley Wrocław podejmowały Bielsko-Białą. Po wcześniejszym meczu w Hali Orbita, finale Pucharu Polski mężczyzn, wielu kibiców mogło czuć lekki niedosyt. Spotkanie pań mogło trochę te złe emocje wynagrodzić, mimo że mecz nie stał na najwyższym poziomie. Oba zespoły falowały swoją grą, raz grały bardzo dobrze, innym razem fatalnie. Raz wygrywała jedna, raz druga drużyna. Ostatecznie w tie-breaku lepsze okazały się bielszczanki, które dopisały do swojego konta kolejne 2 punkty.

#Volley Wrocław - BKS Profi Credit Bielsko-Biała 2:3 (25:22, 14:25, 25:20, 13:25, 10:15)

MVP: Julia Nowicka (BKS Profi Credit)

#Volley: Piśla, Gancarz, Rasińska, Soter, Murek, Gajewska, Kuziak (libero) oraz Irzemska, Kelner, Łozowska, Pancewicz (libero)

BKS: Nowicka, Różański, Konieczna, Herelova, Moskwa, Mucha, Maj-Erwardt (libero) oraz Jagodzińska, Kozyra