Puchar Włoch: Piątek bohaterem Milanu!

• Data publikacji: 29.01.2019, 22:40

Na początek ćwierćfinałowej rywalizacji w pucharze Włoch, AC Milan podejmował swojego niedawnego rywala z meczu ligowego SSC Napoli. Gospodarze wygrali 2:0 po dwóch golach Krzysztofa Piątka i awansowali do 1/2 finału.

Po nudnym i bezbramkowym meczu ligowym, kibice obu drużyn mieli nadzieje na dużo lepsze widowisko w krajowym pucharze. Od pierwszych minut lepiej prezentowali się "rossoneri", a zwłaszcza ich nowy nabytek Krzysztof Piątek. To właśnie reprezentant Polski otworzył wynik w 11. minucie, wykorzystując długie podanie Diego Laxalta. 120 sekund później mogło być 1:1, ale Lorenzo Insigne trafił w sam środek bramki, gdzie stał dobrze ustawiony Donnarumma. W 27. minucie było już 2:0, a po raz kolejny błysnął Piątek. Polak otrzymał podanie od Lucasa Paquety i ogrywając obrońców Napoli, kropnął w prawy bok bramki obok bezradnego Alexa Mereta. Gości próbował poderwać jeszcze, po raz kolejny, Insigne, lecz tym razem posłał futbolówkę nad poprzeczką. Do przerwy było więc 2:0 dla Milanu.

Po zmianie stron, jako pierwsi zaatakowali neapolitańczycy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bliski szczęścia był Arkadiusz Milik, jednak w ostatniej chwili jego główkę zablokowali obrońcy. W kolejnych minutach spotkania, swoje szanse znów marnowali Insigne oraz Milik. W 66. minucie z krawędzi pola karnego uderzał rezerwowy Adam Ounas, ale zbyt słabo by zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Ten sam zawodnik stanął przed szansą zdobycia bramki kontaktowej w 82. minucie. Po raz drugi górą w tym pojedynku był jednak Gianluigi Donnarumma. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i tym samym Piątek został bohaterem, a Milan awansował do półfinału.

AC Milan 2:0 SSC Napoli (2:0)

Bramki: Piątek (11'), (27')

Milan: Donnarumma - Abate, Musacchio, Romagnoli, Laxalt - Kessie, Bakayoko, Paqueta (85' Rodriguez) - Castillejo, Piątek (79' Cutrone), Borini (60' Calhanoglu)

Napoli: Meret - Ghoulam, Koulibaly, Maksimović, Malcuit (85' Callejon) - Ruiz, Allan (46' Ounas), Diawara (58' Mertens), Zieliński - Milik, Insigne

Żółte kartki: Malcuit, Milik, Koulibaly

Sędzia: Piero Giacomelli