NHL: rzuty karne dla Winnipeg Jets

• Data publikacji: 30.01.2019, 09:55

Dzisiejszej nocy rozegrano trzy spotkania ligi NHL. Po rzutach karnych Winnipeg Jets pokonali Boston Bruins. Triumfowali także hokeiści Philadelphia Flyers i Buffalo Sabres.

W TD Garden w Bostonie mecz zakończył się rzutami karnymi. Po pierwszej tercji 2:1 prowadzili Bruins. Swoją 28. bramkę w sezonie strzelił David Pastrnak. W drugiej części meczu nie padło żadne trafienie. W trzeciej tercji Jets wyszli na prowadzenie 3:2 za sprawą Kyle'a Connora. Potem Patrice Bergeron zdobył drugą bramkę w sezonie i doprowadził do dogrywki. W dodatkowych pięciu minutach nie zapadło rozstrzygnięcia. W rzutach karnych bohaterem Winnipeg był Kyle Connor. Jako jedyny zdobył bramkę w rozstrzygającej części zawodów, trafiając po raz trzeci w tym meczu. Jets dzięki temu są wiceliderami Konferencji Zachodniej. Boston Bruins na Wschodzie są na piątej pozycji.

Aż dziewięć bramek padło w meczu Columbus Blue Jackets z Buffalo Sabres. Po 20 minutach Buffalo prowadziło 3:1, ale po dwóch tercjach było już 4:4. Zwycięską bramkę dla Szabli w 3. minucie trzeciej części spotkania zdobył Conor Sheary. Columbus Blue Jackets nie zdołali już wyrównać. Zajmują oni 7. miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej, a Sabres są na 9. pozycji. Obydwa zespoły walczą o awans do play-offów.

Oskar Lindblom strzelił w 2. minucie meczu jedyną bramkę w spotkaniu Philadelphia Flyers z New York Rangers. Bramkarz drużyny z Filadelfii Anthony Stolarz obronił aż 38 strzałów zawodników rywali. Obydwa zespoły są w końcówce tabeli Konferencji Wschodniej. Rangers zajmują 11. pozycję, a Flyers są na 13. pozycji.

Boston Bruins - Winnipeg Jets 3:4 (2:1, 0:0, 1:2, 0:0, 0:1)
Columbus Blue Jackets - Buffalo Sabres 4:5 (1:3, 3:1, 0:1)
New York Rangers - Philadelphia Flyers 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)