LM CEV: Trefl z kompletem punktów

• Data publikacji: 30.01.2019, 21:43

Prowadzący w grupie D siatkarskiej Ligi Mistrzów Trefl Gdańsk w kolejnym meczu zagrał z klubem, z którym wygrał pierwsze ze spotkań. Ten pojedynek także należał do zawodników z północy Polski. Pokonali swoich Berlin Recycling Volleys 3:0.

Już od początku wypracowali sobie przewagę nad zespołem z Niemiec. Szli w zaparte po kolejne trzy punkty w Lidze Mistrzów. Zawodnicy ze stolicy naszych zachodnich sąsiadów w pierwszym spotkaniu w gdańszczanami przegrał 0:3. Tego meczu nie chcieli tak łatwo oddać, ale Trefl im tego nie ułatwiał. Podopieczni Andrei Anastasiego utrzymali bezpieczną przewagę nad swoimi przeciwnikami, wygrywając tę partię 25:20.

W drugim secie już nie było tak łatwo. Gra od pierwszych piłek toczyła się równym tempem, w którym oba zespoły na zmianę punktowały. Do stanu 19:19 wszystko szło punkt za punkt, później na jedno oczko do przodu wyskoczył Berlin. Jednak nie zraziło to Trefla, który dogonił rywali, a ostatecznie wygrał kolejnego seta, tym razem do 21.

Uśpiona drużyna z Gdańska nieco przespała początek trzeciej partii, ale w miarę szybko obudzili się z marazmu, wychodząc w końcu na prowadzenie 6:5. Dalsza część była niemal identyczna, do poprzedniego seta. W końcówce znów BR wyszło na chwilowe prowadzenie (21:19). Tu było z tą różnicą, że tym razem nie oddali punktów już tak łatwo. Mieli dwie piłki setowe (24:22), ale później w grze na przewagi doszło do kolejnych setowych dla Berlina. Żadnej nie wykorzystali, ale też Gdańsk nie ugrał zbyt szybko żadnej meczowej. Nastąpiło to dopiero na 30:29, ale nie zdołali zakończyć wtedy meczu. Chwilę później mieli kolejne dwie okazje na wygranie spotkania. Ta gra na przewagi nie miała końca. Trwała w najlepsze i nikt nie chciał odpuścić. Po kilku setowych i meczowych - ten zacięty bój skończył się 38:36.

Trefl Gdańsk - Berlin Recycling Volleys 3:0 (25:20 25:21 38:36)