Siatkówka - Puchar Polski: wielkie emocje w Warszawie

• Data publikacji: 30.01.2019, 21:49

Grot Budowlani Łódź, Chemik Police, Developres SkyRes Rzeszów i ŁKS Commercecon Łódź awansowały do półfinału siatkarskiego Pucharu Polski. To właśnie w meczu ŁKS-u, z pierwszoligową Wisłą Warszawa było najwięcej emocji, a o końcowym wyniku zadecydował tie-break.

Od pierwszych minut widać było przewagę wicemistrzyń kraju, które wygrały kilka akcji i wyszły na bezpieczne prowadzenie. Przy dobrym przyjęciu oraz różnorodności w ofensywie utrzymały one kilku-punktową przewagę i wygrały tego seta do 18. Dużo więcej warszawianki pokazały w drugiej partii. Przede wszystkim były skupione na początku i nie pozwoliły łodziankom znów odjechać. Dodatkowo nieźle funkcjonowała gra w obronie, gdzie świetnie spisywały się libero Alicja Markiewicz oraz przyjmująca Katarzyna Marcyniuk. Ta druga też, dokładała sporo punktów w ataku, co od razu przełożyło się na wynik. Stołeczna Wisła triumfowała 25:21 i tym samym wyrównała stan meczu. "Ełkaesiaczki" otrząsnęły się w kolejnym secie. Do regularnie punktującej Moniki Bociek dołączyła wprowadzona na parkiet Daria Szczyrba, która okazała się niezwykle pożyteczna na lewej stronie ataku. Gospodynie zaś, miały problem z przyjęciem, a to tylko napędzało grę finalistek ubiegłorocznej edycji Pucharu Polski. Ostatecznie łodzianki zwyciężyły 19:25 i ponownie wyszły na meczowe prowadzenie. "Syreny" nie zamierzały tak łatwo się poddawać i do samego końca walczyły o każdą piłkę. Przy wyniku 13:9 dla ŁKS-u Commercecon zanosiło się na koniec jakichkolwiek marzeń. Wtedy, po raz kolejny, sprawy w swoje ręce wzięła Kasia Marcyniuk, a wtórowała jej Ewelina Mikołajewska.  Po kilku chwilach zrobiło się po 16. Pierwszoligowiec zdobył kolejne punkty i do samego końca zdołał utrzymać tę przewagę. Na tablicy wyników było 25:22 i o wszystkim miał decydować tie-break. W nim, po obu stronach siatki, zaczęło robić się bardzo nerwowo, a gra była chaotyczna. Wynik zmieniał się jak w kalejdoskopie i dopiero po zmianie stron zaczęła się zacięta walka punkt za punkt. Ostatecznie na przewagi wygrały łodzianki i to one mogły się cieszyć z awansu do 1/2 finału.

Wisła Warszawa - ŁKS Commercecon Łódź 2:3 (18:25, 25:21, 19:25, 25:22, 14:16)

Wisła: Nowgorodczenko, Marcyniuk, Połeć, Baran, Mikołajewska, Jaroszewicz, Markiewicz (libero) oraz Lewandowska, Banasiak

ŁKS Commercecon: M. Wójcik, Bidias, Efimienko-Młotkowska, Bociek, A. Wójcik, Alagierska, Korabiec (libero) oraz Szczyrba, Kwiatkowska, Wawrzyńczyk, Strasz (libero)