NBA: buzzer beater Townsa, świetne występy Jokicia i Lillarda

• Data publikacji: 31.01.2019, 10:46

Rzut na zwycięstwo Karla-Anthony'ego Townsa i kolejny świetny mecz Nikoli Jokicia - tak upłynęła dzisiejsza noc z NBA. Ponadto w meczu czołówki Zachodu Portland Trail Blazers rozgromili Utah Jazz 132:105.

Minnesota Timberwolves podejmowali na własnym parkiecie Memphis Grizzlies. W spotkaniu doszło do dogrywki, ponieważ na 33 sekund przed końcem Karl-Anthony Towns musiał ratować swoją drużynę i wsadem wyrównał stan spotkania. W doliczonym czasie gry również okazał się bohaterem. Mimo, że nie grał dużo (tylko 26 minut), ani wybitnie - 16 punktów i 10 zbiórek, 0/6 za trzy - to nie zawiódł w najważniejszym momencie. Dzięki przestrzelonemu rzutowi Grizzlies, Wolves mogli grać niemal do końca. Piłkę w dłonie wziął Andrew Wiggins i postanowił sam wykończyć akcję. Kanadyjczyk jednak również nie trafił. Na jego szczęście pod koszem piłkę zebrał Karl-Anthony Towns, zdążył odejść od trumny, obrócić się i z półdystansu, równo z syreną, trafić do kosza na zwycięstwo. Gdyby nie ten trafiony rzut, to dogrywka zakończyłaby się bardzo niskim wynikiem - 4:4.

Kolejne zwycięstwo odniosła druga siła Zachodu - Denver Nuggets. Bryłki dzięki świetnej trzeciej kwarcie, wygranej 33:19, rozprawili się na wyjeździe z New Orleans Pelicans. Spory w tym udział miał Nikola Jokić, kandydat na MVP obecnego sezonu. Serb zaliczył dzisiaj kolejne triple-double (20pkt, 13zb, 10as). Nuggets starają się dotrzymać kroku Golden State Warriors i są tylko o jedno zwycięstwo za nimi.

Bardzo ważne zwycięstwo odnieśli gracze Portland Trail Blazers. Drużyna Damiana Lillarda pokonała dzisiaj Utah Jazz i nadal znajduje się na 4. miejscu w tabeli Zachodu. Gospodarze dzisiaj nie mieli problemów z Jazzmanami, wygrali 45:27 pierwszą kwartę, a później poszło już z górki. Świetny mecz rozegrał duet Lillard-McCollum. Ten pierwszy zdobył dziś 36 punktów i rozdał 11 asyst. CJ McCollum zaś dołożył od siebie 30 punktów w 30 minut, grając na bardzo dobrej skuteczności (12/17 z gry).

Wyniki NBA:

Boston Celtics - Charlotte Hornets 126:94 (35:28; 28:31; 35:16; 28:19)

Miami Heat - Chicago Bulls 89:105 (21:31; 27:19; 20:28; 21:27)

New York Knicks - Dallas Mavericks 90:114 (20:24; 27:31; 23:35; 20:24)

Minnesota Timberwolves - Memphis Grizzlies 99:97 d. (24:16; 20:28; 27:25; 22:24; 6:4)

New Orleans Pelicans - Denver Nuggets 99:105 (26:29; 30:24; 19:33; 24:19)

Washington Wizdards - Indiana Pacers 107:89 (35:25; 24:20; 23:24; 25:20)

Sacramento Kings - Atlanta Hawks 135:113 (32:31; 35:22; 38:27; 30:33)

Portland Trail Blazers - Utah Jazz 132:105 (45:27; 29:31; 35:22; 23:25)