Emakumeen Bira: Małgorzata Jasińska czwarta na ostatnim etapie

• Data publikacji: 22.05.2018, 20:20

Australijka Amanda Spratt wygrała czwarty etap i klasyfikację generalną wyścigu Emakumeen Bira. Najlepsza z Polek Małgorzata Jasińska zajęła dzisiaj wysokie 4. miejsce.

Ostatni etap wyścigu rozgrywanego na hiszpańskich szosach prowadził dookoła Iurrety i liczył 120 kilometrów. Trasa była pagórkowata i sprzyjała atakom. Na samotny rajd zdecydowała się Australijka Amanda Spratt (Mitchelton Scott). Spratt uzyskała dużą przewagę i okazała się zwyciężczynią całego wyścigu. Australijka przyjechała na metę z przewagą aż minuty i 16 sekund nad Elisą Longo Borghini i Olgą Zabelinskają. Kolejną grupę przyprowadziła Małgorzata Jasińska, która zajęła 4. miejsce. Katarzyna Pawłowska była 28., a Anna Plichta 73.

W klasyfikacji generalnej na czele znalazły się dwie zawodniczki Mitchelton Scott, które widocznie uskrzydlone są formą Simona Yatesa na Giro d'Italia. Wygrała Spratt o 48 sekund przed Annemiek van Vleuten, która spadła z pozycji liderki. Trzecie miejsce zajęła mistrzyni olimpijska Anna van der Breggen. Małgorzata Jasińska uplasowała się na 10. miejscu ze stratą 3 minut i 13 sekund. Katarzyna Pawłowska zajęła 32. pozycję, a Anna Plichta była 65.