Tenis stołowy: Polacy wciąż w grze o awans

• Dodał: Łukasz Nocuń
  • Data publikacji: 22.05.2018, 22:28

Polscy tenisiści stołowi wygrali z Turkami 3:0 w meczu eliminacji do drużynowych mistrzostw Europy. Punkty dla biało-czerwonych zdobyli Wang Zeng Yi, Jakub Dyjas oraz Marek Badowski.

Spotkanie z Turcją było dla Polaków niezwykle istotne. Ewentualna porażka w Stambule skomplikowałaby szanse podopiecznych Tomasza Krzeszewskiego na awans do turnieju finałowego. Z tego względu do kadry powrócił Wang Zeng Yi, który w ubiegłym roku zakończył reprezentacyjna karierę.

Jako pierwszy do gry przystąpił Wandżi, a jego rywalem był groźny Ahmet Li. Polak po zaciętym meczu ograł przeciwnika 3:1.

Nieoczekiwane kłopoty ze zwycięstwem miał Jakub Dyjas, który rywalizował ze zdecydowanie niżej notowanym Gunduzem. Były medalista mistrzostw Europy przez długi czas nie mógł znaleźć odpowiedniego rytmu, dlatego przegrał pierwszą partię 7:11. Kolejne dwa sety zapisał jednak na swoim koncie i wszystko wskazywało na to, że już za chwilę przypieczętuje zwycięstwo. Nic bardziej mylnego. Dyjasa ponownie dotknął kryzys, który trwał do połowy piątego seta. Na szczęście Polak obudził się w odpowiednim momencie, odrobił straty i dołożył cenny punkt dla reprezentacji.

Zwycięstwo Polaków przypieczętował Marek Badowski. Zawodnik Unii AZS AWFiS Gdańsk wygrał dwie pierwsze partie po grze na przewagi, a w trzeciej partii zdeklasował rywala 11:6.

Polacy dzięki zwycięstwu z Turkami wciąż liczą się w grze o awans na drużynowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w przyszłym roku. Obecnie wszystkie ekipy w grupie mają identyczny bilans spotkań.

Polska - Turcja 3:0

Wang Zeng Yi - Ahmet Li 3:1

Jakub Dyjas - Ibrahim Gunduz 3:2

Marek Badowski - Abdullah Talha Yegenler 3:0