Puchar Włoch: Strakosha bohaterem jedenastek. Lazio w półfinale

• Data publikacji: 31.01.2019, 23:54

W ostatnim ćwierćfinałowym spotkaniu Inter przegrał z Lazio po rzutach karnych 3:4 i to rzymianie zagrają w kolejnej fazie z Milanem. Po 120 minutach było 1:1. Drugą parę półfinałową stworzą Fiorentina i Atalanta.

Według włoskich mediów starcie z Lazio miało być dla Lucianno Spallettiego grą o posadę w klubie z Mediolanu. Na konferencji prasowej szkoleniowiec twierdził, iż znalazł rozwiązanie na słabą postawę swoich podopiecznych w ostatnich spotkaniach i zapowiadał walkę o zwycięstwo.

Pomimo tych słów to goście prezentowali się w pierwszej części gry lepiej, lecz nie potrafili swojej przewagi udokumentować. Obie drużyny nastawiły się mocno defensywnie i poziom gry nie odpowiadał randze spotkania. Wystarczy spojrzeć w statystyki: obie drużyny oddały w tym czasie tylko jeden celny strzał.

Druga połowa to zdecydowanie więcej emocji. Obudzili się gospodarze, którzy zaczęli tworzyć sytuacje. Najlepszej nie wykorzystał Candreva, który dobijając strzał Joao Mario przeniósł piłkę wysoko nad poprzeczką. Nadal to goście prezentowali się w tym meczu lepiej. Dość powiedzieć, że swoich okazji nie wykorzystali: Immobile, bardzo aktywnego Luisa Alberto, Correi i Milikovicia-Savicia. Bohaterem tej części gry był zdecydowanie Handanovic, który w samej końcówce fenomenalną interwencją zatrzymał Caicedo i przedłużył nadzieje Interu na awans do półfinału. Ponieważ w regulaminowym czasie gry żadnej z drużyn nie udało się zdobyć zwycięskiej bramki, trzeba było zarządzić dogrywkę.

W 108. minucie piłkarze Lazio za sprawą Immobile przełamali niemoc i wyszli na prowadzenie. Kiedy wydawało się, że goście pewnie zmierzają do półfinału, w czwartej minucie doliczonego czasu dogrywki arbiter podyktował rzut karny dla Interu. Pewnie wykorzystując jedenastkę do remisu doprowadził Icardi

W serii rzutów karnym bohaterem okazał się Strakosha, który obronił uderzenia Lautaro Martineza i Nainggolana, a Lazio ostatecznie wygrało 4:3.

W półfinale Lazio zagra z Milanem, który pokonał Napoli 2:0 po golach Krzysztofa Piątka. Drugą parę stworzą Fiorentina, która rozgromiła Romę 7:1 i Atalanta, która sprawiła chyba największą niespodziankę, eliminując Juventus wynikiem 3:0.

Inter Mediolan - Lazio Rzym 1:1 (0:0, 0:0), 3:4 pk.

Bramki: Mauro Icardi 120+5 (k.) - Ciro Immobile 108

Karne: 1:0 Brozović, 1:1 Immobile, 1:1 Martinez (Strakosha obronił), 1:1 Durmisi (Handanović obronił), 2:1 Icardi, 2:2 Parolo, 3:2 Soares, 3:3 Acerbi, 3:3 Nainggolan (Strakosha obronił), 3:4 Leiva

Inter: Handanović - D'Ambrosio, Miranda, Skriniar, Asamoah - Mario (81' Lautaro Martinez), Gagliardini (46' Vecino) - Brozović, Politano (106' Soares), Candreva (106' Nainggolan) - Icardi

Lazio: Strakosha - Wallace (70' Bastos), Acerbi, Radu - Marusić, Milinković-Savić, Leiva, Alberto (101' Parolo), Lulić (80' Durmisi) - Correa (88' Caicedo), Immobile

Żółte kartki: Gagliardini, Vecino, Brozović, Asamoah - Wallace, Radu, Marusić, Milinković-Savić, Leiva, Immobile

Czerwona kartka: Stefan Radu

Sędzia: Rosario Abisso