Unihokej - El. MŚ: kolejne zwycięstwo Polek

• Data publikacji: 01.02.2019, 17:15

Wczoraj polskie unihokeistki odniosły swoje drugie zwycięstwo w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Świata. Tym razem, w hali AWFiS w Gdańsku, pokonały reprezentantki Estonii 7:1.

Po okazałym triumfie nad Włoszkami, apetyt kibiców znacznie wzrósł. Spotkanie rozpoczęło się po myśli polskiego zespołu, gdy już w 5. minucie wynik otworzyła, podobnie jak wczoraj, Agata Plechan. Trzy minuty później do estońskiej bramki trafiła Agnieszka Timek i po pierwszej tercji biało-czerwone prowadziły 2:0. W drugiej części, dwa gole dołożyła Katarzyna Rogala, zaś po jednym Małgorzata Kulczycka i ponownie Timek. Trafienia numer cztery, pięć oraz sześć padały w przeciągu zaledwie 120 sekund. Ostatnia odsłona była dużo bardziej wyrównana, bo remisowa. Najpierw, w 55. minucie, na 7:0 strzeliła Klaudia Szelzchen, a cztery minuty po niej wynik końcowy ustaliła Johanna Siling.

Polska 7:1 Estonia (2:0, 4:0, 1:1)

5' Plechan, 8', 36' Timek, 27', 36' Rogala, 34' Kulczycka, 55' Szelzchen K. - 59' Siling