Bundesliga: Bayer lepszy od Bayernu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 02.02.2019, 17:30

W 20. kolejce Bayern Monachium niespodziewanie przegrał z Bayerem Leverkusen 1:3. PO pierwszej połowie to Bawarczycy prowadzili, ale w drugiej koncert gry dali piłkarze Bayeru. Robert Lewandowski rozegrał całe spotkanie.

Już na początku spotkania zrobiło się bardzo ciekawie. W drugiej minucie sędzia skorzystał z systemu VAR, ale nie podyktował rzutu karnego dla Bayeru. Bayern próbował przejąć inicjatywę w spotkaniu. W 15. minucie blisko gola byli piłkarze z Monachium, ale piłka znalazła się w rekach Hradecky'ego. Szanse jeszcze na zdobycie gola miał Leon Goretzka, ale źle trafił w piłkę.

Na pierwsza bramkę musieliśmy czekać do 41. minuty. Najpierw świetnie lewą stroną boiska rozpędził się Kingsley Coman, ale jego strzał obronił Hradecky. Piłka trafiła jeszcze do Thomasa Muellera, który wrzucił ją w pole karne, a całą akcję strzałem głową zakończył Goretzka. W doliczonym czasie do bramki trafił Robert Lewandowski, ale sędzia po użyciu VAR-u stwierdził, że Polak był na spalonym.

Druga połowa zaczęła się od wyrównania przez gospodarzy. Z rzutu wolnego fantastycznie uderzył Jamajczyk Leon Bailey i bramkarz Bayernu skapitulował. Mecz zrobił się bardziej wyrównany, Bayer tworzył coraz groźniejsze akcje. W 63. minucie Bayer wyszedł na prowadzenie. Po podaniu Karima Bellarabi'ego piłkę w siatce umieścił Kevin Volland. Trzeba przyznać, że w tej sytuacji nie popisali się obrońcy Bayernu.

Bayern chciał wyrównać, ale dobrze spisywali się obrońcy Bayeru. W końcówce spotkania Bayern nadział się na kontrę. Julian Brandt wyłożył piłkę do Lucasa Alario, a ten skierował ją do pustej bramki. Wynik do końca meczu nie uległ juz zmianie i niespodziewanie Bayern przegrał Bayerem.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 3:1 (0:1)

Bramki: Bailey (53'), Volland (63'), Alario (87'0 - Goretzka (41')

Bayer: Hradecky - Weiser, Tah, S.Bender, Wendell - Aranguiz - Havertz (45+1' Baumgartlinger), Brandt - Bailey (84' Alario), Volland, Bellarabi (90+2' Paulinho)

Bayern: Ulreich - Rafinha (79' Sanches), Suele, Hummels, Alaba - Kimmich, Goretzka - Rodriguez (77' Davies) - Mueller (74' Gnabry), Lewandowski, Coman

Kartki: Bellarabi, Arangiuz, Wendell - Kimmich, Coman