Bundesliga: Borussia zremisowała z Eintrachtem

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 02.02.2019, 18:00

Borussia Dortmund mimo remisu 1:1 z Eintrachtem Frankfurt powiększyła przewagę na Bayernem. Przez większość meczu musiała bronic się przed szaleńczymi atakami Eintrachtu, a sama też nie wykorzystała kilku dogodnych okazji. Gola dla Dortmundczyków zdobył Marco Reus, a dla gospodarzy trafił Luka Jović.

Mecz miał dość nieoczekiwany przebieg. Eintracht przeciwstawił się Borussii i to on jako pierwszy był bliski gola, ale da Costa nie pokonał Burki'ego. W 22. minucie wynik spotkania otworzył Marco Reus. Bardzo dużą robotę wykonał w tej akcji Raphael Guerreiro, który minął kilku obrońców i dograł do Niemca. Chwilę później Reus najpierw koszmarnie spudłował, a w następnej akcji trafił w poprzeczkę.

W 36. minucie najpierw w poprzeczkę trafił Rebić, a potem do dograniu da Costy wyrównał Luka Jović. W drugiej połowie gra trochę się uspokoiła. Ante Rebić był jednym z najlepszych piłkarzy na boisku. To głównie on napędzał akcje Eintrachtu. Z drugiej strony szanse na gola miał Paco Alcacer, ale nie potrafił pokonać bramkarza i mecz zakończył się wynikiem 1:1.

Eintracht Frankfurt - Borussia Dortmund 1:1 (1:1)

Bramki: Jović (36') - Reus (22')

Eintracht: Trapp - N'Dicka, Hasebe, Hinteregger - Da Costa, Fernandes, Rode, Kostić - Jović (55. Gacinović) - Haller, Rebić

Borussia: Buerki - Piszczek, Weigl, Diallo, Hakimi - Witsel, Delaney - Sancho (65' Pulisić), Reus, Guerreiro (77' Bruun Larsen) - Alcacer (86' Goetze)

Kartki: Fernandes, Rode - Weigl