Unihokej - El. MŚ: Polki wciąż na zwycięskiej ścieżce

• Data publikacji: 02.02.2019, 19:39

Trzeci mecz i trzecie przekonywujące zwycięstwo Polek w eliminacjach do Mistrzostw Świata w unihokeju. Tym razem nasze panie rozbiły Belgijki, strzelając im aż dziewięć bramek.

Strzelanie w gdańskiej hali AWFiS-u rozpoczęło się bardzo szybko, bo już w 2. minucie, gdy wynik otworzyła Klaudia Szelzchen. Kilkadziesiąt sekund po jej trafieniu, na 2:0, podwyższyła Maja Stenka. W tej tercji, nasze zawodniczki zdołały jeszcze podwoić ten rezultat, a na listę strzelczyń wpisywały się Agata Arendarczyk oraz Joanna Szelzchen.

W drugiej odsłonie spotkania, w 27. minucie, grę w przewadze wykorzystała Agnieszka Timek i po raz piąty zmusiła belgijską bramkarkę do kapitulacji. Potem, w przeciągu dwóch minut, Polki dołożyły kolejne dwa trafienia, a konkretnie uczyniły to Agata Plechan i ponownie jej imienniczka Arendarczyk.

Na początku ostatniej części, bramkę numer osiem, a swoją drugą, strzeliła Asia Szelzchen. Pod koniec meczu, biało-czerwone za sprawą Hanny Samson znów wykorzystały osłabienie rywalek i zadały ostateczny cios.

Polska 9:0 Belgia (4:0, 3:0, 2:0)

Bramki: 2' Szelzchen K., 3' Stenka, 11', 37' Arendarczyk, 17', 41' Szelzchen J., 28' Timek, 36' Plechan, 58' Samson