Premier League: Rashford zapewnia trzy punkty Czerwonym Diabłom

• Data publikacji: 03.02.2019, 17:00

Manchester United pod wodzą Ole Gunnara Solskjaera nie zatrzymuje się! Czerwone Diabły pokonały Leicester City 1:0 po golu Marcusa Rashforda. Jest to ósme zwycięstwo norweskiego trenera w barwach United.

Leicester City nie znajduje się obecnie w dobrej formie. Nie przeszkadza to jednak Lisom podkradać punkty czołowym ekipom ligi. W tym sezonie byli mistrzowie Anglii potrafili już urywać punkty na wyjeździe takim zespołom jak Liverpool czy Chelsea, a u siebie pokonali nawet Manchester City. Z tego powodu Manchester United nie przyjeżdżał na King Power Stadium w roli zdecydowanego faworyta, mimo że Czerwone Diabły, poza drobną wpadką z Burnley, wygrywają wszystko od 22 grudnia.

Manchester United znakomicie rozpoczął spotkanie. W 9. minucie piłkę po wybiciu Ricardo Pereiry przejął Paul Pogba. Francuz błyskawicznie zagrał prostopadłe podanie górą do Marcusa Rashforda. Anglik świetnie urwał się obrońcom, przyjął piłkę w polu karnym i strzałem po ziemi pokonał Kaspera Schmeichela. Później oglądaliśmy dosyć sporo brutalnego futbolu. Sędzia Micheal Dean był zmuszony pokazać aż cztery żółte kartki już w pierwszej połowie. Za popełnione faule żółtko obejrzeli Lingard, Matić, Vardy i Mendy.

W drugiej połowie Leicester City szukało wyrównania. Gospodarze byli bliscy zdobycia gola w 61. minucie, kiedy to Jaime Vardy miał znakomitą sytuację, lecz trafił tylko w bramkarza z kilku metrów. W 77. minucie David de Gea znowu zaprezentował pełnię swoich możliwości, kiedy sparował dobry strzał z rzutu wolnego Rachida Ghezzala. Claude Puel starał się ożywić grę swojego zespołu zmianami, wprowadził nawet Iheanacho za defensywnego zawodnika - Mendy'ego. To było jednak jak woda na młyn na gości. W 87. minucie gola mógł zdobyć Romelu Lukaku, który kilka minut wcześniej pojawił się na boisku. Strzał Belga powstrzymał jednak Schemichel. 3 minuty później z krawędzi pola karnego uderzał Anthony Martial, jednak i tym razem duński bramkarz zdołał sparować piłkę. Manchester United tym samym wygrywa z Leicester City i dotrzymuje kroku czwartej w ligowej tabeli Chelsea. United muszą także paradoksalnie trzymać kciuki za swoich największych rywali - Manchester City, który dzisiaj gra z Arsenalem. Jeśli Citizens pokonają The Gunners, to Czerwone Diabły wskoczą na stałe na piąte miejsce w tabeli.

Leicester City - Manchester United 0:1 (0:1)

Bramki: Marcus Rashford 9'

Leicester City: Schmeichel - Chilwell, Maguire, Evans, Pereira, Ndidi, Mendy (84' Iheanacho), Barnes, Maddison (62' Ghezzal), Gray (74' Okazaki), Vardy

Manchester United: De Gea - Young, Bailly, Lindelof, Shaw, Herrera, Matić, Pogba, Lingard (90' Jones), Sanchez (67' Martial), Rashford (78' Lukaku)

Kartki: 32' Vardy, 45' Mendy, 82' Ghezzal, 90+3' Ndidi - 20' Lingard, 42' Matić, 80' Shaw, 90+3' Martial