Unihokej - El. MŚ: porażka z Czeszkami i awans na MŚ!

• Data publikacji: 03.02.2019, 20:16

Na koniec turnieju eliminacyjnego do Mistrzostw Świata w unihokeju, Polki uległy w Gdańsku Czeszkom 2:5. Była to pierwsza porażka biało-czerwonych, ale i tak dała im upragniony awans na MŚ, które odbędą się w połowie grudnia w Szwajcarii.

Mecz nie zaczął się zbyt dobrze dla naszych dziewczyn, gdyż już w 1. minucie do polskiej bramki trafiła Eliska Krupnova. Sześć minut później na 2:0 dla naszych południowych sąsiadek podwyższyła Michaela Mlejnkova. Takim też wynikiem zakończyła się pierwsza tercja tego spotkania.

W drugiej części padła tylko jedna bramka. Niestety po raz kolejny dla Czeszek. Tym razem, w 36. minucie, na listę strzelczyń wpisała się Denisa Ratajova.

Trzecia część znów rozpoczęła się od trafienia rywalek. Polską bramkarkę pokonała Veronika Enenkelova. Kilkanaście sekund po jej trafieniu, kontaktową bramkę dla Polski zdobyła Agata Arendarczyk. W 56. minucie drugiego gola dla naszego zespołu strzeliła Agata Plechan, czym wlała jeszcze nadzieje na korzystny wynik. Te uleciały jednak na minutę przed końcem, gdy ostateczny cios zadała Martina Repkova.

Czeszki z kompletem punktów wygrały grupę, zaś Polki zajęły w niej drugie miejsce. Oba zespoły zapewniły sobie udział w grudniowych finałach Mistrzostw Świata.

Polska 2:5 Czechy (0:2, 0:1, 2:2)

Bramki: 42' Arendarczyk, 56' Plechan - 1' Krupnova, 7' Mlejnkova, 36' Ratajova, 42' Enenkelova, 60' Repkova