Serie A: remis Romy z Milanem. Kolejna bramka Piątka

• Data publikacji: 03.02.2019, 22:25

W 22. kolejce włoskiej Serie A Roma zremisowała z Milanem 1:1. Bramkę dla Milanu zdobył Krzysztof Piątek, który rozegrał 87. minut w barwach gości, a dla gospodarzy trafił Zaniolo

Mecz o czwarte miejsce w tabeli - tak można określić starcie Romy z Milanem w 22. kolejce włoskiej Serie A. Obie drużyny przystępowały do tej rywalizacji w różnych nastrojach. Gospodarze oblali już dwa ważne testy w tzw. tygodniu prawdy. Najpierw pozwolili Atalancie na odrobienie trzech bramek i doprowadzenie do remisu w starciu ligowym, by później skompromitować się w starciu z Fiorentiną w Pucharze Włoch, ulegając aż 1:7. Zajmujący obecnie pozycję tuż za ligowym podium Milan w tygodniu awansował do półfinału Coppa Italia po dwóch bramkach Krzysztofa Piątka.

Polak w swoim drugim ligowym starciu wyszedł już w pierwszym składzie. Początek spotkania bardzo spokojny w wykonaniu obu drużyn. Optyczną przewagę osiągnęła Roma, jednak nie przełożyła się ona na konkretne i ciekawe okazje. Gospodarze postawili na wysoki pressing, lecz przez dużą niepewność w obronie nadziewali się na szybkie kontry Milanu, które często defensorzy rzymian zatrzymywali faulami. W 26. minucie pierwszy celny strzał w tym meczu został zamieniony na bramkę. Krzysztof Piątek zaliczający fantastyczne wejście do nowego zespołu wykorzystał świetne podanie ze skrzydła od Paquety i pewnie pokonał Olsena. Duży błąd przy tej bramce popełnili najpierw Pellegrini, który zgubił piłkę na rzecz pomocnika Milanu, a później Fazio, który pozwolił Polakowi oddać strzał z bliskiej odległości. Milan po zdobyciu bramki dobrze prezentował się w defensywie, dopiero w końcówce Roma stworzyła dogodne okazje. Najpierw dobry strzał oddał Florenzi, ale minimalnie obok bramki. Póżniej świetnie złożył się do strzału Schick, a próbował dobijać Dzeko. Na drodze zawodników gospodarzy w każdej z tych sytuacji stał świetnie dysponowany Donnaruma. Milan nie zachwycił, ale był bardzo skuteczny i schodził na przerwę prowadząc 1:0.

Piorunujące wejście w drugą połowę zaliczyli gospodarze. W 46. minucie Zaniolo wykorzystał zamieszanie w polu karnym po niefortunnej interwencji Musacchio, który kopnął piłkę w Donnarummę i umieścił piłkę w siatce. Świetne dośrodkowanie zaliczył przy tej bramce Karsdorp. Strata bramki podziałała motywująco na zespół gości, którzy starali się przejąć inicjatywę i dłużej utrzymywali się przy piłce. W 53. minucie doszło do kontrowersji w polu karnym Romy. Kolarov walczył o piłkę z Suso i zdaniem piłkarzy Milanu zrobił to niezgodnie z przepisami. Arbiter nie zdecydował się odgwizdać tego przewinienia. Kolejne minuty to niewiele emocji i bardzo dużo niedokładności. W 71.minucie doczekaliśmy się wreszcie ciekawej sytuacji. Po błędzie Donnarummy Roma wykonywała rzut rożny, a do strzału świetnie złożył się Dzeko. Na posterunku jednak ponownie był bramkarz Milanu, który pomimo pewnych kłopotów rozgrywał świetne spotkanie. Niewiele działo się w drugiej części gry, ponieważ obie drużyny nie chciały zaryzykować i skupiły się na defensywie. W 83. minucie bardzo dobrą sytuację zmarnował El Shaarawy, który próbował efektownej sztuczki w polu karnym, która zakończyła się stratą piłki. Jeżeli ktoś był bliższy objęcia prowadzenia w tym spotkaniu, to byli to gospodarze. W 90. minucie najlepszą szansę dla Milanu w drugiej części zmarnował Laxalt, trafiając prosto w Olsena. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i w walce o czwarte miejsce zostało zachowane status quo.

AS Roma - AC Milan 1:1 (0:1)

Bramki: Zaniolo (46') - Piątek (26')

Roma: Olsen - Karsdorp (87' Santon), Manolas, Fazio, Kolarov - De Rossi, Pellegrini - Florenzi (65' El Shaarawy), Zaniolo, Schick (81' Kluivert) - Dzeko

Milan: Donnarumma - Calabria, Musacchio, Romagnoli, Rodriguez - Kessie, Bakayoko, Paqueta (77' Castillejo) - Suso (87' Laxalt), Calhanoglu, Piątek (87' Cutrone)

Żółte kartki: Manolas, Zaniolo, Pellegrini - Suso, Paqueta

Sędziował: Fabio Maresca