NHL: Calgary Flames z kolejną wygraną

• Data publikacji: 04.02.2019, 06:16

Calgary Flames kontynuują swoją dobrą passę. Tym razem pokonali 4:3 Carolina Hurricanes. Montreal Canadiens wygrali z Edmonton Oilers po dogrywce. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Jonathan Drouin.

Wszystkie trzy mecze odbyły się w niedzielny wieczór polskiego czasu. Tego typu zmiany spowodowane były przez manię Super Bowl, które miało miejsce właśnie w nocy z niedzieli na poniedziałek. Mecze NBA również odbyły się wcześniej, przed finałem ligi NFL.

Calgary Flames w obecnym sezonie wyglądają świetnie i pewnie kroczą po tytuł mistrza sezonu zasadniczego na Zachodzie. Tym razem rozprawili się na wyjeździe z Carolina Hurrcaines 4:3. Goście w drugiej tercji wypracowali sobie dwubramkową przewagę dzięki bramkom Dereka Ryana i Garneta Hathawaya. W trzeciej tercji rywali dobił Noah Hanifin. Wynik ustalił w 60. minucie Sebastian Aho. Gospodarze mieli jeszcze 55 sekund na zdobycie wyrównującego gola, ale Flames udało się obronić prowadzenie.

Emocjonujące spotkanie obejrzeli kibice zgromadzeni w Bell Centre w Montrealu, gdzie Canadiens grali z Edmonton Oilers. Mecz przypominał starcie oko za oko, ząb za ząb. Co kilka minut jedni i drudzy doprowadzali do wyrównania. W drugiej tercji na prowadzenie wyszli jednak Oilers, dzięki bramce zdobytej w przewadze. Do siatki po raz drugi w spotkaniu trafił wtedy Leon Draisaitl. Gospodarze za sprawą Jesperiego Kotkaniemi wyrównali w 54. minucie. W dogrywce po niecałej minucie było już po wszystkim. Wtedy to bramkarza gości pokonał Jonathan Drouin. Było to 15. trafienie Kanadyjczyka w obecnym sezonie.