PGNiG Superliga kobiet: zacięta walka w Kielcach i zwycięstwo Korony Handball po karnych

• Data publikacji: 04.02.2019, 13:26

W weekend rozegrana została również kolejna kolejka PGNiG Superligi kobiet. W najciekawszym meczu Korona Handball Kielce pokonała MKS Piotrcovię po serii rzutów karnych.

Korona Handball Kielce 27:27 MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski (31:29 k.)

Kielczanki rozpoczęły ten mecz całkiem nieźle i po upływie dziesięciu minut prowadziły - 6:3. Po kilku kolejnych minutach, na tablicy wyników było już - 9:6. Jednak w ostatnich chwilach pierwszej połowy coś się zacięło w grze Korony Handball i na przerwę schodziły, prowadząc tylko - 13:12. Po zmianie stron, w kieleckiej bramce pojawiła się Aleksandra Orowicz, która zamurowała do niej dostęp. Jej koleżanki znów zaczęły lepiej grać i wyszły na prowadzenie - 26:21. Wydawało się, że trzy punkty zostaną w Kielcach, ale przyjezdne rzuciły się do ataku i doprowadziły do rzutów karnych. W nich skuteczniejsze były gospodynie, a bohaterką była druga bramkarka Małgorzata Hibner, która odbiła dwa rzuty piotrkowianek.