Snowboard - MŚ: Polacy odpadli w 1/8 finału

• Data publikacji: 04.02.2019, 22:22

W ramach mistrzostw świata w snowboardzie w Park City rozegrano zawody w slalomie gigancie równoległym. Oskar Kwiatkowski i Aleksandra Król odpadli w 1/8 finału. Kwiatkowski zajął 10. miejsce, a Król była 14.

Rywalizacja rozpoczęła się od kwalifikacji. Świetnie spisał się Oskar Kwiatkowski. Polski snowboardzista uzyskał piąty wynik i pewnie awansował do fazy pucharowej. Do decydującej fazy dostała się także Aleksandra Król, która była 13. Weronika Biela została zdyskwalifikowana w pierwszym przejeździe kwalifikacji. Michał Nowaczyk zajął 24. miejsce ze stratą 63 setnych do pozycji dającej awans.

Aleksandra Król zmierzyła się z Ladiną Jenny w pierwszym wyścigu całych zawodów. Polka okazała się słabsza od Szwajcarki i odpadła z rywalizacji. Król została sklasyfikowana na 14. miejscu. Na 1/8 finału swój występ zakończył także Oskar Kwiatkowski. Reprezentant Polski długo toczył wyrównaną walkę z Viciem Wildem. Jednak w końcówce dwukrotny mistrz olimpijski z Soczi okazał się lepszy. Kwiatkowski został sklasyfikowany na 10. pozycji.

W finale kobiet zmierzyły się ze sobą Selina Joerg i Natalia Sobolewa. Był to dla nich pierwszy w karierze finał mistrzostw świata, a więc pierwsza szansa na wywalczenie złota. Mistrzynią świata została Joerg. Niemka prowadziła w wyścigu, a na dodatek Sobolewa popełniła błąd. Brązowy medal wywalczyła Ladina Jenny. Szwajcarka w małym finale pokonała Milenę Bykową. Do wielkiego finału zmagań mężczyzn awansowali Tim Mastnak i 19-letni mistrz świata juniorów Dmitrij Łoginow. Dla Słoweńca i Rosjanina to także był debiut w finale mistrzostw świata. W półfinale obydwaj skorzystali z błędów rywali, odpowiednio Stefana Baumeistera i Vica Wilda. Triumfował Dmitrij Łoginow, który spokojnie przejechał trasę, bo Tim Mastnak upadł już na samym początku. W wyścigu o brązowy medal Baumeister wygrał z Wildem.