Mistrzostwa Świata w narciarstwie alpejskim – ZAPIS RELACJI

  • Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 05.02.2019, 12:15

Mistrzostwa Świata w Are czas zacząć! O pierwsze medale w Szwecji walczyć będą specjalistki od supergiganta. Na liście startowej dzisiejszych zawodów jest Maryna Gąsienica-Daniel. Dziś jest też przedostatnia okazja do zobaczenia na trasie Lindsey Vonn.

Relacja na żywo

To koniec naszej dzisiejszej relacji! Za nami pasjonujące i momentami dramatyczne otwarcie Mistrzostw Świata! Zapraszamy jutro na 12:30 na relację z supergiganta mężczyzn!

Koniec! Już oficjalnie nową mistrzynią świata w supergigancie zostaje Mikaela Shiffrin! Srebro zdobywa Sofia Goggia, a brąz Corinne Suter!

Maryna Gąsienica-Daniel jechała nieźle, niestety w końcówce wypadła z trasy. W trakcie jazdy wydawało się, że Polka może uplasować się w okolicy 20. miejsce, lecz ostatecznie nie będzie wcale klasyfikowana.

Brązowy medal dla Corinne Suter jest pewną niespodzianką. Szwajcarka jeszcze nigdy nie stała na podium w Pucharze świata, choć w ostatnich dwóch zjazdach była 4. Jeśli chodzi o supergiganty jej najlepszym wynikiem było jednak 6. miejsce. 24-latka ma dziś powody do świętowania!

Chyba nic nas tu już nie zaskoczy. Za nami 30 zawodniczek, a na prowadzeniu Mikaela Shiffrin z przewagą 0,02 sek. nad Sofią Goggią i 0,05 sek. nad Corinne Suter. Za kilka minut na starcie pojawi się Maryna Gąsienica-Daniel. Trzymajmy kciuki za Polkę!

Nic dwa razy się nie zdarza? To nie był dobry przejazd Czeszki. Ledecka straciła do Shiffrin aż 2,80 sek. i zajmuje w tym momencie 23. miejsce

Czas na mistrzynię olimpijską! Czy Ester Ledecka znów zszokuje wszystkich? Warto przypomnieć, że specjalnie po to by wystartować w Are zrezygnowała z udziału w rozgrywanych równolegle Mistrzostw Śwaita w snowboardzie, który jest jej główną dyscypliną.

Słabo zaprezentowała się Kira Weidle. Niemka ze stratą 1,71 sekundy jest w tej chwili dopiero 17.

Kolejny upadek amerykańskiej zawodniczki. Tym razem Laurenne Ross "złapała" chorągiewkę i wypadła z trasy. Chyba nic bardzo poważnego się jednak nie stało.

20 zawodniczek za nami. Czy na podium coś się jeszcze zmieni? Czy może już znamy medalistki? Prowadzi Shiffrin z czasem 1:04,89. Druga Goggia traci do niej 0,03 sek., a trzecia Suter 0,05 sek.

Rewelacyjna końcówka Viktorii Rebensburg i strata tylko 0,07 sekundy do Shiffrin! To jest dziś jednak zbyt wiele by myśleć o medalu! Niemka jest w tej chwili 4.

Austriaccy kibice nie mają dziś powodów do zadowolenia. Ramona Siebenhofer zaprezentowała się słabo i jest dopiero 13.

Dobrze jechała Federica Brignone, ale dwa poważne błędy w końcówce kosztowały ją wiele. Włoszka jest dopiero 9. ze stratą 0,54 sekundy. Niesamowicie wyrównany jest dzisiejszy wyścig.

Uff... Amerykanka wstała i o własnych siłach dotarła na dół. Otrzymała od kibiców owację na stojąco. Jednakże miał to być przedostatni start, a był chyba ostatnim.

Nie tak miało wyglądać pożegnanie gwiazdy. Lindsey Vonn na razie nie podnosi się ze stoku. Oby to nie było nic poważnego.

Dramat Lindsey Vonn! Poważny błąd Amerykanki i źle wyglądający upadek! Dramatyczne pożegnanie legendy. Miejmy nadzieję, że nic poważnego się nie stało.

Mikaela Shiffrin na prowadzeniu! Amerykanka o 0,02 sekundy wyprzedza Goggię! Wydawało się, że mimo dobrej jazdy jeden błąd przekreśli jej szansę, ale jednak nie! Amerykanka utrzyma 100% skuteczności w tym sezonie? Trzy razy w tym sezonie startowała w Pucharze Świata i trzy razy wygrała, a teraz prowadzi!

Kolejna kandydatka do medalu zawodzi! Stephanie Venier wypadła z trasy! To już druga Austriaczka, która nie kończy dzisiejszego wyścigu.

Ragnhild Mowinckel też nie będzie mieć medalu! Norweżka była wolniejsza od Goggii tylko o 0,14 sek., ale to daje w tej chwili zaledwie 4. miejsce!

Marsaglia wyprzedzona, ale na podium wciąż dwie Włoszki, gdyż lepsza niej była Nadia Fanchini! Jej rezultat był tylko o 0,12 sek. słabszy od wyniku Goggii i to ona jest teraz trzecia! Ależ ciasno w czołówce!

Wydawało się już, że Stuhec zdoła wyprzedzić Goggię, ale w końcówce straciła nieco i nie będzie dziś miała medalu! Ze stratą 0,24 sek. jest aktualnie 4.

Po przejazdach 10 zawodniczek prowadzi Goggia przed Suter i Marsaglią. W tej chwili dwie Włoszki na pozycjach medalowych. Czy plany pokrzyżuje im startująca za moment Słowenka Ilka Stuhec?

Jedna z faworytek wypada z trasy! Wicemistrzyni świata z Sankt Moritz nie może być zadowolona z dzisiejszego występu. Reprezentantka Liechtensteinu w środkowej części trasy nie weszła w zakręt i nie będzie dziś klasyfikowana.

Francesca Marsaglia długo zachowywała szanse na wyprzedzenie swojej rodaczki, jednak w końcówce popełniła błąd i w tej chwili jest 3. ze stratą 0,22 sek.

Dziś poznamy nową mistrzynię! Nicole Schmidhofer zawiodła i nie obroni tytułu. Austriaczka dobrze wystartowała, jednak później popełniła kilka błędów i straciła ostatecznie 0,67 sek. do Goggii. Nie tylko dziś nie wygra, ale i nie będzie mieć medalu, gdyż w tej chwili jest 4.

Lara Gut-Behrami nie będzie dziś raczej mieć medalu. Szwajcarka jest w tej chwili trzecia ze stratą 0,46 sek. do Goggii.

To będzie emocjonujący wyścig! Zaledwie o 0,03 sek. wolniejsza od Goggii jest Szwajcarka Corinne Suter!

Ten przejazd może dać medal! Sofia Goggia aż o 1,57 sek. szybciej od Worley! Włoszka nie była jednak szczególnie zadowolona z występu.

Tessa Worley z Francji do mety dotarła. Francuzka zanotowała rezultat 1:06,48. Do tego wyniku będziemy się teraz odnosić obserwując kolejne zawodniczki. Teraz jedna z faworytek – Sofia Goggia.

Jasmine Flury już wyruszyła na trasę i niestety nie ukończyła swojego przejazdu. Szwajcarka nieodpowiednio weszła w zakręt jeszcze w początkowej części trasy.

Kiedy 12 lat temu alpejski czempionat odbywał się na tej trasie, złoty medal zdobyła Szwedka Anja Parson. Ona już od 7 lat nie występuje w zawoach, jednak srebrna medalistka tychże mistrzostw, czyli Lindsey Vonn, dziś się zaprezentuje. Najprawdopodobniej po raz przedostatni.

Jako pierwsza na trasę wyruszy Szwajcarka Jasmine Flury. Z 34. numerem startowym zaprezentuje się jedyna reprezentantka Polski na tegorocznym czempionacie – Maryna Gąsienica-Daniel.

Na liście startowej jest dziś Czeszka Ester Ledecka. Specjalistka od snowboardu, która sensacyjnie zdobyła złoty medal w supergigancie podczas zeszłorocznych igrzysk w Pjongczang. W tym sezonie jednak nie prezentowała dotąd szczególnie dobrej dyspozycji.

Tytułu zdobytego przed dwoma laty w Sankt Moritz broni Austriaczka Nicole Schmidhofer. W 2017 roku jej zwycięstwo było dość niespodziewane – dziś jest faworytką.

Ponadto w Szwecji mocno wieje. W związku z tym organizatorzy postanowili przenieść start dzisiejszych zawodów niżej i tym samym nieco skrócić wyścig.

Zawody rozpoczną się za niespełna 10 minut. W Are jest dziś mroźno, temperatury oscylują w granicach od -15 do -20 stopni Celsjusza.

Dzisiejszy supergigant rozpocznie się o 12:30.

Szymon Frąckiewicz

Miłośnik sportu i muzyki alternatywnej. Pasjonat geografii.