Mistrzostwa Świata w para taekwondo: trzy medale Polaków w poomsae

• Dodał: Arkadiusz Kubiak
  • Data publikacji: 05.02.2019, 19:22

Trzy medale VIII Mistrzostw Świata w para taekwondo zdobyli nasi reprezentanci w pierwszym dniu zawodów. Na początek rozegrano konkurencje techniczne.

Mistrzostwa odbywają się w tureckiej Antalyi. Na początek rozdano medale w układach formalnych, czyli w tzw. poomsae. Drugie miejsce w kat. P20 (niepełnosprawność intelektualna) powyżej 30 lat wywalczyła Agnieszka Kmieć. Na najniższym stopniu podium w tej samej kategorii stanęła jej klubowa koleżanka Anna Siwko.

Również trzecie miejsce, w tej samej kategorii wśród mężczyzn, wywalczył debiutujący w imprezie tej rangi Mariusz Mąka.

Poza podium uplasowali się pozostali Polacy rywalizujący w konkurencji poomsae - Dominika Mendel (P20, +30 lat), Andrzej Strumpf (P20, +30 lat) i Michał Mroziński (P20, -30 lat).

Jutro zaprezentują się para taekwondziści walczący w odmianie kyorugi, czyli bezpośredniej walce z przeciwnikiem. W kat. K44 -75 kg zobaczymy Wojciecha Golaskiego, a w kat. K41 -61 kg powalczy Janusz Siudaj.