Liga Mistrzyń CEV: Budowlane wygrywają w Cannes

• Data publikacji: 05.02.2019, 23:38

Dwa łódzkie zespoły ze zmiennym szczęściem rywalizowały dzisiaj w ramach 4. kolejki Ligi Mistrzyń siatkarek. ŁKS Commercecon Łódź gładko uległ włoskiej drużynie ze Scandicci, ale za to piękne zwycięstwo odniosły zawodniczki Grotu Budowlanych Łódź.

Mecz pomiędzy ŁKS-em a Savino Del Bene Scandicci miał raczej jednostronny przebieg. Pierwszy set stał pod znakiem zagrywki brazylijskiej środkowej Adenizii, która dosłownie torpedowała przyjęcie łodzianek. Polki jednak utrzymywały kontakt punktowy z rywalkami, głównie dzięki dobrej postawie w ataku Darii Szczyrby. W końcówce zafunkcjonował włoski blok, kolejny znakomity serwis dołożyła Adenizia i przeciwniczki prowadziły 1:0.

Druga partia rozpoczęła się od obiecującej gry ŁKS-u, jednakże siatkarki z południa szybko odzyskały animusz i wyszły na prowadzenie. W naszym zespole znów przydarzały się błędy w przyjęciu, a zawodniczki grały nerwowo, przez co Włoszki odskoczyły aż na 8 oczek. Przebudzenie po polskiej stronie siatki przyszło za późno i choć przewaga znacząco się zmniejszyła, to doświadczone rywalki nie pozwoliły wyrwać sobie zwycięstwa w tym secie.

Polskie siatkarki nie traciły jednak chęci do gry i w trzeciej odsłonie spotkania początek znowu należał do nich. Po chwili jednak rywalki popisały się znakomitą serią, dzięki której mogły kontrolować boiskowe wydarzenia. W końcówce Włoszki miały siedem punktów zapasu, do tego Polki myliły się w swoich akcjach i to dzisiejsze faworytki zapisały na swoim koncie kolejne trzy punkty do grupowej tabeli.

ŁKS Commercecon Łódź – Savino Del Bene Scandicci (ITA) 0:3 (21:25, 22:25, 17:25)

Składy zespołów:
ŁKS Commercecon Łódź: Bociek (15), Bidias (13), Szczyrba (13), Alagierska (2), Efimienko-Młotkowska (2), Muhsteinlova (1), Strasz (libero)
Savino Del Bene Scandicci: Haak (21), Stevanovic (11), Bosetti (10), Ferreira (8), Malinov (1), Merlo (libero) oraz Bisconti, Caracuta

Siatkarki Grotu Budowlanych Łódź rywalizowały w Cannes z miejscową drużyną. Pierwszy set, oprócz małego fragmentu, zdominowały gospodynie, które w mecz weszły zdecydowanie spokojniej. W naszej drużynie jednak dobrze radziła sobie Jovana Brakocević, co pozwalało z optymizmem patrzeć na dalszą część spotkania.

Serbska zawodniczka nie zwalniała tempa, kombinacyjnie grała Femke Stoltenborg i Polki zaliczyły niezwykle udany początek drugiej partii. Nasze siatkarki aż do połowy seta utrzymywały kilkupunktowe prowadzenie, jednak Francuzki nie odpuszczały i doprowadziły do remisu. Emocjonującą końcówkę na swoją korzyść rozstrzygnęły Budowlane i doprowadziły do wyrównania rywalizacji.

W kolejnego seta lepiej weszły polskie siatkarski, które za sprawą udanych ataków Pencovej i Bączyńskiej od razu uzyskały dwa punkty przewagi. Tak, jak poprzednio, znów do połowy partii to łodzianki miały kontrolę nad grą, ale zawodniczki z Cannes wrzuciły piąty bieg i wyszły na prowadzenie. Tym razem szczęście sprzyjało rywalkom i to one prowadziły w meczu 2:1.

Kolejny set i kolejny podobny początek - łódzkie siatkarki ponownie zaczęły z wysokiego C. Nie zawodziła Brakocević, a i jej koleżanki spisywały się na miarę możliwości. Tym razem jednak w połowie partii nasz zespół kilka razy zatrzymał blokiem przeciwniczki, co podcięło Francuzkom skrzydła. Budowlane wygrały tę odsłonę i o wyniku meczu miał zadecydować tie-break.

Piąty set to popis jednej zawodniczki. Jovana Brakocević skutecznie atakowała we wszystkich kierunkach i ze wszystkich stref. Przeciwniczki zupełnie nie potrafiły znaleźć skutecznej odpowiedzi, a Polki prowadziły już siedmioma punktami. Partię zakończyła oczywiście Serbka i Polki mogły cieszyć się ze wspaniałego zwycięstwa na trudnym terenie we Francji.

Racing Club de Cannes (FRA) – Grot Budowlani Łódź 2:3 (25:18, 23:25, 25:22, 18:25, 8:15)

Racing Club de Cannes: Ranković (23), Bauer (18), Helić (14), Kloster (12), Holzer (9), Signorile, Carocci (libero) oraz Szczurowska, Grbić
Grot Budowlani Łódź: Brakocević (32), Pencova (14), Babicz (12), Bączyńska (11), Stoltenborg (7), Polańska (7), Stenzel (libero) oraz Śmieszek (4)