NHL: porażka Tampy z Vegas

• Data publikacji: 06.02.2019, 11:11

Dzisiejszej nocy rozegrano aż 12 meczów NHL. Porażkę poniosło najlepsza drużyna ligi. Tampa Bay Lightning przegrała po rzutach karnych z Vegas Golden Knights.

Po 35 minutach meczu Tampa prowadziła 2:0 z Vegas Golden Knights. Finaliści ostatniego sezonu doprowadzili do remisu i do rzutów karnych. W trzeciej serii karnych jedyną i zwycięską bramkę dla Golden Knights zdobył Alex Tuch. Tampa zdecydowanie prowadzi w tabeli Konferencji Zachodniej z dorobkiem 81 punktów. Vegas zajmuje 5. pozycję na Zachodzie. Rzuty karne potrzebne były także do rozstrzygnięcia meczu Buffalo Sabres z Minnesota Wild. Po 60 minutach był remis 4:4. Jedyne trafienie w karnych dla Buffalo zanotował Sam Reinhart.

San Jose Sharks pokonali po dogrywce Winnipeg Jets. Zwycięską bramkę w dogrywce zdobył Joe Pavelski i Rekiny wygrały 3:2. Tym samym Sharks są na 3. pozycji na Zachodzie i zbliżyli się na dwa punkty do drugich Jets. Odrzutowce zaś mają dwa oczka straty do prowadzących Calgary Flames. Po sześć bramek zdobyli hokeiści Columbus Blue Jackets (6:3 z Colorado Avalanche) i Chicago Blackhawks (6:2 z Edmonton Oilers).

Buffalo Sabres - Minnesota Wild 5:4 (1:0, 2:3, 1:1, 0:0, 1:0)
Tampa Bay Lightning - Vegas Golden Knights 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, 0:0, 0:1)
Winnipeg Jets - San Jose Sharks 2:3 (1:1, 1:0, 0:1, 0:1)
Colorado Avalanche - Columbus Blue Jackets 3:6 (2:2, 1:1, 0:3)
Edmonton Oilers - Chicago Blackhawks 2:6 (2:1, 0:0, 0:5)
Nashville Predators - Arizona Coyotes 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
Boston Bruins - New York Islanders 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Florida Panthers - St.Louis Blues 2:3 (1:0, 0:0, 1:3)
New Jersey Devils - Los Angeles Kings 1:5 (0:1, 1:0, 0:4)
Pittsburgh Penguins - Carolina Hurricanes 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)